Foto: Shutterstock
Paņemt sunīti ir viena lieta, bet darīt visu iespējamo, lai viņš iejustos vidē, kā arī tu pats pielāgotos jaunajam dzīves ritam, pavisam cita. Fakts ir neizbēgams – kad ģimene kļūst par vienu četrkājainu draugu lielāka, arī saimnieku ikdiena mainās, tāpēc, ja tuvākā vai tālākā nākotnē plāno sunīša ievešanu savā ikdienas dzīvē, lūk, ar ko būs jāsaskaras!

Pašizglītošanās

Portāls "Dog Time" raksta, gribot vai negribot, tu sāksi aizvien vairāk lasīt par suņiem – specializētiem ēdieniem, rotaļlietām, kādām interesantām viņu darbībām, pozām u.c. tēmām. Suņi cilvēka dzīvē ienes tik daudz prieka, ka arī saimnieki vēlas būt paši labākie, lai sniegtu visu jaunajam draugam nepieciešamo.

Liela nozīme šajā jautājumā ir izvēlētajam vetārstam, kurš spēs konsultēt, kad radīsies neskaidrības vai jautājumi. Sunim ieteicams atrast vienu vetārstu, un pie viņa arī vērsties – ja kopš kucēna vecuma būs apmeklēta viena klīnika, tur zinās, ko sunīts pieredzējis, kādas potes saņēmis utt. Protams, tas gan neattiecas uz ārkārtas situācijām, kad palīdzība nepieciešama nakts laikā.

Suņa ikdienas ritms – tavs ikdienas ritms

Foto: Shutterstock

Jaunajiem saimniekiem svarīgi saprast, ka turpmāk būsi atbildīgs ne tikai par sevi, bet arī četrkājaino mīluli. Tev visu laiku jāpārbauda, vai sunītim bļodā ir dzeramais ūdens, vai viņam nav netīras ķepas pēc pastaigas, vai viņam kaut kas nesāp un netrūkst… Darba būs daudz, īpaši pirmajos mēnešos, kad nav pārgājis kucēna trakums un vajadzēs iemācīt arī disciplīnu.

Runājot par pirmajiem dzīves mēnešiem, sunītim noteikti gribēsies daudz spēlēties, tāpēc jāatvēl tam brīdis starp visiem darbiem. Lai suns arī turpmākos gadus būtu pret saimnieku labs un mīļš, ir jādod kaut kas pretī, un, iespējams, spēlēšanās vai iešana ārā būs jādara pat tajos brīžos, kad tam it nemaz nebūs laika vai vēlēšanās.

  • Ja esi sunīša meklējumos, šajā rakstā atradīsi dažādas šķirnes, kuras būtu piemērotas ģimenēm, dzīvei pilsētā, laukos u.c.

Spalvas būs visur

Foto: Shutterstock

No spalvu izkrišanas izvairīties ir teju iespējami, tāpēc nebrīnies, ja uzkopšanas darbi būs jāveic daudz biežāk. Lai neizietu no mājas pilnībā aplipis ar suņa spalvām, pie rokas visu laiku būs jātur lipīgais rullītis, kuru vajadzības gadījumā likt lietā. Tāpat vajadzētu mājās limitēt paklāju daudzumu – atstāt tikai mazus un lielos izlikt gadījumos, kad nāk ciemiņi.

Taču taisnība, ka ne visām suņu šķirnēm spalva kristu ārā vienādi. Kā piemēru var minēt Maltas zīda šķirni, kuriem ir nevis spalvas, bet mati – šajā gadījumā ar slaucīšanas darbiem neiet tik grūti, jo sunītim mati krīt ārā apmēram tikpat daudz kā cilvēkam, tos ķemmējot. Vēl viens pluss šai šķirnei ir tas, ka suns ir pilnība balts, tāpēc arī matiņi daudzviet nav tik labi saredzami.

Neko nedrīkst atstāt 'pa roku galam'

Foto: Shutterstock

Šis punkts gan attiecināms vairāk uz kucēniem, jo, ejot ārā no mājas, tev jāpārliecinās, ka viņa acu līmenī nav nekas tāds, ko nevēlies, lai jaunais iemītnieks sagrauztu vai saplēstu, piemēram, kurpes, vāzes, telefona lādētājs u.c. Tāpat ņem vērā, ka katru reizi, kad iesi ārā pa durvīm, tev pretī lūkosies skumjš acu pāris, jo sunīts tiks atstāts vienatnē. Vēl suņiem patīk arī iekāpt somā un cerēt, ka tiks paņemti līdzi.

Taču jebkurā gadījumā paturi prātā, ka sunīts sākumā radīs zaudējumus, jo kaut ko būsi aizmirsis pacelt vai nolikt nepieejamā vietā. Lai izvairītos no čību graušanas un tapešu skrāpēšanas, nodrošini savam mīlulim pietiekamā daudzumā rotaļlietas, ar kurām izklaidēt sevi garlaicības brīžos. Tāpat atceries sunītim izrādīt mīlestību katru mīļu brīdi, kad esat kopā.

Šajā rakstā atradīsi dažādas suņu saimnieku kļūdas, kuras tiek pieļautas pastaigu laikā.

Vieglāka iepazīšanās ar jauniem cilvēkiem

Foto: Shutterstock

Dzīvnieki ir gluži kā cilvēku magnēti – ja, ejot pa ielu, parasti varēji mierīgi pastaigāt un savā nodabā vērot apkārtni, tad ar suni pie siksniņas daudzu acis būs pievērstas tieši tev. Nebrīnies, ja kāds arī sāks tevi mācīt, piemēram, kā suns pareizi jāved pastaigās, vai viņam nav pārāk īss griezums u.c. Vari izlemt, vai šiem cilvēkiem atbildēt, viņu ieteikumus uzklausīt vai tomēr "laist gar ausīm".

Tāpat ar laiku sāksi aizvien vairāk atpazīt suņu saimniekus, kuri vēlos vakaros un agros rītos dodas pastaigās ar saviem mīluļiem. Ja pie rokas abiem ir suns, skaidrs, ka jau viena kopīga tēma jums ir, un kamēr sunīši viens ar otru iepazīstas, varēsiet dalīties savā pieredzē par dažādām ar suņu ikdienu saistītām tēmām.

Vairāk laika svaigā gaisā

Foto: Shutterstock

Beznosacījuma mīlestība visas dzīves garumā

Foto: Shutterstock
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!