Panetas vizīte notiek neilgi pēc notikušā incidenta, kurā ASV karavīrs nogalinājis 16 afgāņu civiliedzīvotājus, sarežģījot drošības situāciju valstī. Ministra vizīte gan bijusi ieplānota jau pirms incidenta.

Jau vēstīts, ka kāds amerikāņu karavīrs svētdien Afganistānas dienvidos atklāja uguni uz civiliedzīvotājiem, nogalinot 16 cilvēkus, tostarp sievietes un bērnus, un ievainojot piecus. ASV karavīrs smagā bruņojumā un ar nakts redzamības aprīkojumu iznācis no savas bāzes, iegājis trīs mājās un šāvis uz tajās esošajiem cilvēkiem.

ASV prezidents Baraks Obama svētdien piezvanīja Afganistānas prezidentam Hamidam Karzajam, izteica līdzjūtību par ASV karavīra civiliedzīvotāju "šokējošo" slepkavību un apsolīja, ka tā tiks ātri izmeklēta.

Karzajs pēc šī incidenta paziņoja, ka gadījumā, "kad ASV spēki tīši nogalina afgāņus, šī rīcība ir slepkavība, terors un nepiedodama rīcība".

Karzajam piezvanīja arī ASV aizsardzības ministrs Leons Paneta, kurš apliecināja, ka tiek veikta "pilna izmeklēšana".

NATO ģenerālsekretārs Anderss Fo Rasmusens paziņoja, ka ir šokēts, un izteica "dziļu līdzjūtību".

ASV vēstniecība Kabulā brīdināja ASV pilsoņus Afganistānā, ka pēc šīs slepkavības "pastāv pretamerikāniska noskaņojuma un protestu risks tuvākajās dienās".

ASV karavīra pastrādātā slepkavība uzliek pārbaudījumus ASV un Afganistānas aliansei, kas pašlaik grūtās sarunās mēģina panākt vienošanos par abu valstu partnerību pēc 2014.gada, kad Afganistānu pametīs starptautiskie drošības spēki.