Foto: AP/Scanpix

Savienotājām Valstīm ir arvien lielāka pārliecība, ka aiz pagājušajā nedēļā Sīrijā pieredzētā ķīmisko ieroču uzbrukuma stāv Damaskas režīms, un Vašingtona apsver iespēju izmantot militāru spēku, pirmdien pavēstīja kāda vārdā neminēta ASV amatpersona.

"Pastāv spēcīgas pazīmes, kas norāda uz ķīmisko ieroču izmantošanu" no Sīrijas režīma puses, norādīja amatpersona, kas ceļo kopā ar ASV aizsardzības ministru Čaku Heigelu.

Pats Heigels vēl svētdien paziņoja, ka ASV bruņotie spēki ir gatavi vērsties pret Sīrijas režīmu, ja tiks dota šāda pavēle, bet Vašingtona vēl izvērtē apsūdzības par iespējamo ķīmisko ieroču lietošanu, kas izraisījušas satraukumu starptautiskajā sabiedrībā.

Tiekoties ar žurnālistiem Malaizijas galvaspilsētā Kualalumpurā, viņš vēlreiz atkārtoja, ka ASV prezidents Baraks Obama pieprasījis Aizsardzības ministrijai izstrādāt piedāvājumus jebkurai situācijai.

Ministrija to izdarījusi un ir gatava jebkuram risinājumam, ja prezidents par to izšķirtos, tomēr ASV un to sabiedrotie joprojām izvērtē izlūkdienestu informāciju attiecībā uz apgalvojumiem, ka Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms uzbrukumā nemiernieku apvidiem galvaspilsētas pievārtē lietojis ķīmisko bruņojumu.

Heigels licis saprast, ka tālāki lēmumi netiks pieņemti, kamēr nebūs pieejama "plašāka uz faktiem balstīta informācija".

ASV aizsardzības ministrs ieradies Malaizijā, sākot nedēļu ilgu braucienu pa Dienvidaustumāziju.

Sīrijas lielākā opozīcijas organizācija apsūdz Damaskas režīmu, ka tas trešdien uzbrukumā nemiernieku apvidiem galvaspilsētas pievārtē izmantojis ķīmiskos ieročus, nogalinot vairāk nekā 1300 cilvēku. Savukārt Sīrijas valdība apsūdzības kategoriski noraida.

Kā paziņojusi organizācija "Ārsti bez robežām", tai dienā, kad Sīrijas opozīcija ziņoja par ķīmisko uzbrukumu, trijās Sīrijas slimnīcās nepilnu triju stundu laikā uzņemti kopskaitā 3600 pacienti, kam konstatēti simptomi, kas norāda uz neirotoksisku vielu iedarbību, - krampji, pastiprināta siekalu izdalīšanās, sašaurinātas acu zīlītes, redzes aizmiglošanās un elpošanas traucējumi. 355 no viņiem miruši.

Pasaules valstu līderi brīdinājuši par nopietnu reakciju, ja izrādītos, ka Asada režīms lietojis ķīmisko bruņojumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!