Starp šiem žurnālistiem ir Nazli Ilidžaka, kura 2013. gadā tika atlaista no darba valdību atbalstošajā laikrakstā "Sabah" par to, ka bija kritizējusi korupcijas skandālā iesaistītus ministrus, ziņoja telekanāli NTV un "CNN-Turk".

Vēl nav zināms, vai kāds no šiem žurnālistiem jau ir aizturēts.

Turcijas valdība vainoja 2013. gada korupcijas skandālā islāma garīdznieku Fethullahu Gilenu, kurš no Erdoana atbalstītāja ir kļuvis par viņa galveno ienaidnieku. ASV dzīvojošais Gilens tiek apsūdzēts arī 15.jūlija neveiksmīgā puča organizēšanā.

Orderus izdeva Stambulas pretterorisma prokurora Irfana Fidana birojs, un tie ir pirmie, kas puča mēģinājuma izmeklēšanas ietvaros vērsti pret preses pārstāvjiem, ziņoja laikraksts "Hurriyet".

Prokurors Fidans paziņoja, ka jau notiek operācija šo žurnālistu aizturēšanai. Ilidžaka nebija savās mājās Stambulā, bet var būt devusies pavadīt brīvdienas Egejas jūrā, un vietējā provinces policija ir brīdināta par to.

Erdoana valdība jau pirms puča mēģinājuma tika kritizēta par preses brīvības ierobežošanu Turcijā, bet varas iestādes stingri noliedz šādas apsūdzības.