ASV amatpersonas pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Savienotās Valstis piegādās Ukrainai letālo bruņojumu.

Piegādēs ietilps ASV ražotās prettanku raķetes "Javelin", kuras Ukraina jau sen kā gribējusi, lai nostiprinātu savas aizsardzības spējas, valsts austrumos cīnoties pret Maskavas atbalstītajiem kaujiniekiem.

Iepriekš ASV piegādājušas Ukrainai dažāda veida atbalsta aprīkojumu, apmācījušas Ukrainas karavīrus un ļāvušas savām kompānijām pārdot tai dažādus šaujamieročus.

Krievija nosodīja ASV lēmumu piegādāt Ukrainai bruņojumu, paziņojot, ka šāds solis var izraisīt jaunu asinsizliešanu Austrumukrainā.

Kļimkins preses konferencē Kijevā paziņoja, ka ASV ieroči būs domāti tikai aizsardzībai un tie tiks izmantoti tikai tad, ja kaujinieki provocēs valdības spēkus.

Krievija 2014. gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014. gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 10 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.