No Krievijas jaunā kosmodroma "Vostočnij", kas atrodas Amūras apgabalā Tālajos Austrumos, otrdien startējusi otrā raķete, taču tās nestais satelīts nav izgājis plānotajā orbītā.

Pirmās raķetes starts no jaunā kosmodroma notika pērn.

Raķetes "Sojuz-2. 1b" kravā bija meteoroloģiskais satelīts "Meteor-M" un 18 mazie kosmosa aparāti. Raķetes starts noticis, kā plānots, plkst.14.41 pēc vietējā laika (plkst.7.41 pēc Latvijas laika).

Krievijas kosmosa aģentūra "Roskosmos" apstiprināja, ka nav izdevies nodibināt sakarus ar satelītu, jo tas neatrodas plānotajā orbītā.

Lidojuma kontroles speciālisti ziņo, ka nav saņemti telemetrijas dati no "Meteor-M", saskaņā ar sākotnējo informāciju varētu būt radušās problēmas ar tā paātrināšanas bloku "Fregat".

Pēc "Roskomos" teiktā, satelīts veiksmīgi atdalījies no nesējraķetes trešās pakāpes, taču telemetrijas dati pēc tam nav saņemti.

"Varēja rasties problēmas ar dzinēja impulsu padošanu. Labvēlīgajā gadījumā netika padots otrais impulss un aparāts varēja tikt ievadīts nepareizajā orbītā," sacīja avots kosmosa nozarē. Ja netika padots pirmais impulss, nav izslēgta satelīta iegāšanās okeānā.

"Kosmosa aparātu neizdodas atrast orbītā. Taču nav arī fiksētas sprādziena pēdas. Kosmosa aparāts varēja iegāzties Atlantijas okeānā," sacīja avots.

Pirmais raķetes starts no kosmodroma "Vostočnij" notika 2016.gada aprīlī, un to vēroja arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Raķetes starts bija svarīga robežzīme Krievijas likstu piemeklētajai kosmonautikas nozarei. Ar jaunā kosmodroma darbības uzsākšanu cerēts iezīmēt industrijas atdzimšanu, kas pēdējos gados piedzīvojusi apkaunojošu negadījumu virkni.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!