"Malaizijas puse veica pēcnāves ekspertīzi bez mūsu atļaujas un lieciniekiem. Mēs kategoriski noraidām pēcnāves pārbaudes rezultātu, kas tika veikta vienpusēji bez mūsu līdzdalības," reportieriem pavēstīja Ziemeļkorejas vēstnieks Kans Čols.

Kualalumpura pirms tam piektdien paziņoja, ka Kima Čennama līķis netiks atdots, līdz viņa ģimene neuzrādīs DNS paraugus.

Tiesu medicīnas eksperti piektdien veica pārbaudes, lai noteiktu toksīnu, kas nogalinātajam acīmredzami tika ieliets sejā.

Policija tikmēr nopratina divas sievietes, no kurām viena ceļoja ar Vjetnamas, bet otra - ar Indonēzijas dokumentiem, kā arī kādu vīrieti no Malaizijas.

28 gadus vecā vjetnamiete identificēta kā Doana Thi Hionga. Aizturēts arī 26 gadus vecs malaizietis vārdā Muhamads Farids bin Džalaludins un viņa 25 gadus vecā draudzene Siti Aišaha, kura ir no Indonēzijas.

Selanoras štata policijas priekšnieks pirms tam aģentūrai AFP pavēstīja, ka tiek meklēti vēl vairāki aizdomās turamie.

Dienvidkorejas izlūkdienests trešdien apstiprināja mediju ziņas, ka Kualalumpuras lidostā noindēts Kims Čennams, kurš kādu laiku pat tika uzskatīts par Ziemeļkorejas līdera amata potenciālo mantinieku.

Dienvidkorejas Nacionālā izlūkdienesta direktors Ļi Bjunho arī pavēstīja, ka Phenjana mēģinājusi nogalināt Kimu pēdējos piecus gadus.

Malaizijas policijas amatpersona Fadzils Ahmats "The Star" pastāstīja, ka incidents noticis pirmdien ap plkst. 9 Kualalumpuras starptautiskajā lidostā apmēram stundu pirms tam, kad 45 gadus vecajam diktatora pusbrālim bija paredzēts iekāpt reisā uz Makao.

"Viņš darbiniekam izlidošanas zālē pastāstīja, ka kāds viņu no aizmugures sagrābis aiz sejas un uzlējis kaut kādu šķidrumu," sacīja Fadzils. "Viņš lūdza palīdzību un tika nekavējoties nosūtīts uz lidostas klīniku. Tajā brīdī viņš cieta no galvassāpēm un bija uz samaņas zaudēšanas robežas."

Tad upurim sākušās konvulsijas un viņš miris ceļā uz tuvējo slimnīcu, pastāstīja Fadzils. Viņš piebilda, ka divas aizdomās turamās no notikuma vietas aizbēgušas ar taksometru.

Dienvidkorejas raidorganizācija "TV Chosun" iepriekš ziņoja, ka divas neidentificētas aģentes Kimu esot noindējušas, izmantojot saindētas adatas.

Ziemeļkoreja nav komentējusi slepkavības faktu, un tās medijos tas nav pieminēts.

Kims Čennams kādu laiku tika uzskatīts par tēva Kima Čenira potenciālo amata mantinieku, tomēr pēc skandāla, kas izraisījās, Kimam Čennamam 2001. gadā mēģinot ar viltotiem dokumentiem ieceļot Japānā, lai tur apmeklētu Disnejlendu, viņš tēva labvēlību zaudēja.

Kopš tā laika viņš dzīvojis ārpus valsts, pamatā Ķīnai piederošajā Makao.

Pēc Kima Čenira nāves 2011. gada decembrī par Ziemeļkorejas diktatoru kļuva Kims Čenuns.

Kims Čennams bija pazīstams kā reformu aizstāvis. Reiz kādam Japānas laikrakstam viņš sacīja, ka neatbalsta varas mantošanu pa dinastijas līniju.

Kima lieta ir pirmais tik prominenta ziemeļkorejieša nāves gadījums kopš 2013. gada decembra, kad Ziemeļkorejā ar nāvi tika sodīts diktatora tēvocis Čans Sonthēks.