Lai spriestu, jāzina
Sadarbībā ar
Uz galveno Gada laimes lutekļi Zili brīnumi! Gada mutes bajāri Še tev nu! Tehno progress Mēs esam diženi! Gada hits biznesā Pasaules šalkas Ķezas un ķibeles Viss kājām gaisā Reformas Gada darītājs Še tev nu!

Še tev nu!

Āboltiņu izslēdz no 'Vienotības'

DELFI

Partijas “Vienotība” valde nežēloja partijas izveidotāju un pēdējās desmitgades spilgtāko līderi Solvitu Āboltiņu, rudenī lemjot par viņas izslēgšanu no partijas. Pamatojums – viņas komentāri un rīcība laikā, kad partija sprieda par iespēju mainīt ekonomikas ministru.

Premjerēšana, vikingi, Edvardiņš – ko Domburam atklāja Āboltiņa

Āboltiņa: lēmums par izslēgšanu no 'Vienotības' – nesamērīgs, cinisks, sāpīgs

Serebreņņikova arests

AP/Scanpix/LETA

Augustā Krievijā aizdomās par apjomīgu krāpniecību tika aizturēts pazīstamais režisors Kirils Serebreņņikovs. Tika pārtraukta viņa jaunākās filmas par Viktoru Coju tapšana, kā arī piespriests mājas arests. Atbalstu režisoram pauduši ne tikai viņa Krievijas kolēģi, bet arī Eiropas Kinoakadēmija un daudzas pasaules kino zvaigznes.

Blanšeta, Lozņica un vairāk nekā 300 Krievijas kultūras darbinieku pieprasa Serebreņņikova atbrīvošanu

Nesmukie Deju svētki

LETA

Strīdu krustugunīs nonāca 2018. gadā gaidāmie Deju svētki. Vairāki deju kolektīvi pauda neapmierinātību ar deju programmu lieluzvedumam “Māras zeme”, kurā maz palicis no tautas deju zelta fonda. Tāpat kritizēti tika daļai uzveduma paredzētie stilizētie arheoloģiskie tērpi ar luminiscējošo apdruku.

Atsakās no Ķīnā austajiem tērpiem simtgades deju svētkos

Mazkrievijas projekts

TASS/Scanpix/LETA

Teju trīs gadus pēc vardarbīgas varas pārņemšanas daļā Donbasa, "Doņeckas tautas republikas" līderis Aleksandrs Zaharčenko izsludināja jaunas valsts "Mazkrievijas" dibināšanu. Šo soli gan viņš aizmirsa saskaņot ar Maskavu, un Krievijas amatpersonas steidza no ieceres norobežoties.

Zaharčenko dibina Mazkrieviju ar galvaspilsētu Doņecku

Zaharčenko Mazkrievija ir tālu no reālās politikas, apliecina Krievija

Neatkarīgas Kurdistānas ideja

EPA/Scanpix/LETA

Daudziem par pārsteigumu Kurdistānas vadošā elite gadiem solīto neatkarības referendumu izziņoja šoruden. Prezidents Masuds Barzani vēl dienu pirms tā apgalvoja, ka pasaulei nekas cits neatliks, kā atzīt demokrātisku tautas balsojumu. Viņš kļūdījās. Par spīti 92.73% atbalstam gan kaimiņvalstis, gan Rietumi uzstāja, ka Irākai jāpaliek vienotai.

'Delfi' no Erbilas: Kā Kurdistāna spēra pirmo soli prom no Irākas

Neatkarības nebūs. Kā Irānas ģenerālis sašķēla Kurdistānu

2017
Gada notikumu tops