Rakstu sērijā "Latvija var!" portāls "Delfi" stāsta par uzņēmīgiem cilvēkiem Latvijas biznesā, kuru idejas pārtop inovatīvos produktos, iekaro eksporta tirgus vai pašmāju klientu sirdis. Projekts top sadarbībā ar DNB.

Modulārie sintezatori ir elektroniski mūzikas instrumenti jeb, vienkāršoti sakot, mazākas un lielākas kastītes, no kurām iespējams izvilināt dažnedažādākās skaņas. Tas nav sintezators tā klasiskajā izpratnē – ar taustiņiem un konkrētām ieprogrammētām skaņām. Moduļiem taustiņu nav, ir tikai dažādas skaņas izejas, kuras iespējams savienot pēc saviem ieskatiem, un slēdži, ar kuriem var regulēt, piemēram, skaņas skaļumu un tempu. Dažādos "Erica Synths" moduļus iespējams kombinēt, izveidojot savu personalizēto instrumentu, līdz ar to mūziķis var radīt tādas skaņas, kādas vēlas, nevis, kādas ieprogrammējis ražotājs. "Loģika, kā skaņa veidojas, ir paša ziņā, nav definētu veidu," stāsta Ozoliņš.

Latvija var! Pāris gadu laikā kļūst par 'diezgan slavenu' nišas līderi
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Latvijā "Erica Synths" pārdevis salīdzinoši nelielu instrumentu skaitu, šeit pieprasījuma nav, tādēļ visa produkcija tiek sūtīta eksportā gan uz Eiropu, gan ASV un Āziju. Kā stāsta uzņēmuma mārketinga speciāliste Kristiāna Vasiļjeva, eksotisku galamērķu netrūkst.