Foto: LETA

Valsts policijas (VP) izmeklētajā tā dēvētajā SIA "Rīgas satiksmes" (RS) nanotehnoloģiju lietā aizdomās turēto šobrīd nav, taču tajā tiek veikta starptautiskā sadarbība.

VP preses pārstāvis Dairis Anučins pastāstīja, ka kriminālprocesā par krāpšanu lielos apmēros turpinās aktīva izmeklēšana, taču aizdomās turēto šobrīd nav.

Sākotnēji lietu izmeklēja VP Rīgas reģiona pārvalde, tomēr, ņemot vērā lietas ievērojamo apjomu un sarežģītību, kas vairāk atbilst Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) pieredzei šāda veida lietu izmeklēšanā, kā arī nepieciešamību īstenot starptautisko sadarbību lietas izmeklēšanā, tika nolemts lietu nodot izmeklēšanai ENAP.

Šobrīd turpinās krimināllietas materiālu izvērtēšana un tālāko izmeklēšanas darbību plānošana. Pašlaik kriminālprocesā nevienai personai nav piemērots statuss, kas dotu tiesības uz aizstāvību, kā arī nevienai personai nav piemērots cietušās personas statuss, norādīja Anučins.

VP nekomentē, ar kurām valstīm tiek īstenota starptautiskā sadarbība un kādēļ tā ir nepieciešama.

Pagājušā gada rudenī saistībā ar to, ka netiek ievēroti prokurora norādījumi, prokuratūra lūdza nomainīt lietas izmeklētāju, iepriekš Latvijas Radio informēja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Šonedēļ Kalnmeiers LTV raidījumā "Rīta panorāma" norādīja, ka lietā bijusi vērojama kavēšanās.

TV3 raidījums "Nekā personīga" pagājušā gada 1.februārī vēstīja, ka RS, iespējams, notikusi krāpšana saistībā ar tīrīšanas līdzekļu iegādi - esot maksāts par ķīmiskajiem līdzekļiem, kuru vietā to iepakojumos piegādāts ūdens.

Reaģējot uz televīzijā izskanējušo informāciju par nanotehnoloģisko līdzekļu iegādi sabiedrisko transportlīdzekļu tīrīšanai un apstrādei, RS ierosināja dienesta pārbaudi, kurā mazgāšanas līdzekļu iepirkumos nekādus pārkāpumus nekonstatēja. Visi mazgāšanas līdzekļu iepirkumi notikuši atbilstoši ārējiem un iekšējiem normatīviem, pārbaudes rezultātiem veltītā preses konferencē sacīja RS Administratīvo resursu pārvaldības direktore Elīna Epalte-Drulle. Tomēr uz laiku, kamēr citās valsts institūcijās - prokuratūrā un Valsts ieņēmumu dienestā (VID) - notika izmeklēšana saistībā ar šo jautājumu, tika lemts atstādināt no darba pienākumu pildīšanas RS Tehniskās kontroles daļas priekšnieka vietnieku Vjačeslavu Stunžānu, kurš, kā ziņoja "Nekā personīga", bijis iesaistīts iespējamā krāpšanas shēmā.

"Nekā personīga" atsaucās uz lietā iesaistītā uzņēmuma SIA "Vialeks" valdes locekli Vitu Baurovsku. Pēc raidījuma sižetiem Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) sociālajos tīklos publiskoja, pēc viņa apgalvotā, Baurovskas vēstuli un video, kurā viņa noliedza sevis iepriekš teikto. Video bija redzams, kā Baurovska no lapiņas lasa tekstu, apgalvojot, ka "intervijā atspoguļotais nav ne ar ko pamatojams, tie ir tikai mani vārdi emocionālā un psiholoģiskā stāvokļa iespaidā". "Nekā personīga" producenti gan pieļāva, ka pašvaldība varētu būt izdarījusi spiedienu uz Baurovsku, kādēļ arī tapis šāds video. Šis Ušakova gājiens izpelnījās plašu rezonansi sabiedrībā, norādot uz to kā "klaji neveiksmīgu PR gājienu".

Tikmēr VID, pērn jūnijā noslēdzot pārbaudi RS nanotehnoloģiju lietā, atzina iepirkumu par nenotikušu. Kā vēstīja "Nekā personīga", VID neviens neesot spējis sniegt ticamus pierādījumus, ka dārgie tīrīšanas līdzekļi pirkti un nogādāti RS, tādēļ uzņēmumam varētu nākties valsts budžetā atmaksāt nodokļus 100 000 eiro apmērā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!