Notikuma vietā pašvaldības policija sastapusi izsaucēju, kurš pastāstījis, ka ar iereibušo bērna māti vairs nedzīvo kopā vairāk nekā gadu. Abiem ir sešus gadus veca meita, kura ikdienā uzturas pie viņa, bet brīvdienās tēvs meitu aizved pie mātes.

Notikuma dienā meitenītes tēvs vairākkārt zvanījis bijušajai dzīvesbiedrei, lai vienotos, kur un cikos viņš ieradīsies pakaļ meitai. Sieviete uz telefona zvaniem nav atbildējusi. Vēlāk vīrietis noskaidrojis, ka bijusī dzīvesbiedre kopā ar diviem vīriešiem atrodas vienā no Sarkandaugavas kafejnīcām, kur kompānija cilā alus kausus. Līdzi savās izklaidēs sieviete paņēmusi arī sešus gadus veco meitu. Vīrietis devies meitai pakaļ, taču kafejnīcā izcēlies konflikts.

Pārrunu laikā abi mātes pudeles brāļi sievieti aizstāvējuši, skaidrojot, ka ar viņu iepazinušies pirms trīs stundām un apgalvojot, ka viņa par meitu spējot parūpēties. Gan no abiem sievietes jauniegūtajiem draugiem, gan viņas pašas bija jūtama spēcīga alkohola smaka.

Aplūkojot bērnu, pašvaldības policisti secinājuši, ka meitenīte nav apģērbta atbilstoši laika apstākļiem. Jautājot mātei, kur ir bērna virsjaka, viņa norādījusi uz plānu džemperi. Policija secinājusi, ka sieviete acīmredzami nav spējīga parūpēties par savu atvasi.

Ņemot vērā zemo gaisa temperatūru, meitenīte ieaicināta policijas operatīvajā transportlīdzeklī, lai sasildītos. Tikmēr sieviete iznākusi no kafejnīcas un sākusi strīdēties ar bērna tēvu. Konfliktā iesaistījušies arī vairāki garāmgājēji.

Bērna māte aizturēta un nogādāta dežūrdaļā, kur viņa atteikusies veikt alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā. Sieviete nogādāta Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā, kur alkohola reibums noteikts klīniski.

Vēlāk, pārkāpēju ievietojot pagaidu aizturēšanas nodalījumā, viņa izrādījusi neapmierinātību un ar kājām un rokām sākusi sist pa telpā esošo inventāru un restēm. Sievietei vairākkārtīgi aizrādīts, taču viņa savas darbības turpināja, līdz ar to agresīvajai mātei uzlikti rokudzelži.

Sieviete nogādāta atpakaļ dežūrdaļā, kur noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par atrašanos alkohola reibumā cieņu aizskarošā stāvoklī un piemērots naudas sods. Tikmēr meita nodota tēva uzraudzībā.

Lietas materiāli saistībā ar bērnu tiesību pārkāpumiem nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai izvērtēšanai.