Prokurors teica, ka prognozēt, cik laika aizņems tiesas debates, ir grūti, jo jāskatās kā aizstāvības puse reaģēs uz debašu runas saturu. Prokurors sacīja, ka tas būs kāds noteikts laika sprīdis, prezumējot, ka tie varētu būt vairāki mēneši.

Vaicāts, vai prokurors uzskata, ka debašu runā ir izdevies pierādīt apsūdzību, Juriss sacīja, ka, ja būtu aizdomas, ka nav izdevies, tad līdz tiesas debatēm lieta nemaz nebūtu tikusi. Līdz ar to Juriss pauda apstiprinošu viedokli, ka ir izdevies pierādīt apsūdzību.

Savukārt uz jautājumu, vai ir aizdomas, ka apsūdzēto puse varētu mēģināt novilcināt procesu, Juriss teica, ka patlaban to ir grūti prognozēt, taču piebilda: "Ja tā notiks, tad pārsteiguma nebūs."

Jau ziņots, ka Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs Lembergs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008. gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009. gada 20. augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.