Šāds lēmums pieņemts, jo atbilstoši Kriminālprocesa likuma 573. pantā noteiktajam Krimināllietu departaments nolēmuma tiesiskumu kasācijas kārtībā pārbauda tikai tādā gadījumā, ja kasācijas sūdzībā izteiktā prasība pamatota ar Krimināllikuma pārkāpumu vai šā likuma būtisku pārkāpumu, portālu "Delfi" informēja Atpreses sekretāre Baiba Kataja.

Līdz ar to stājies spēkā Rīgas apgabaltiesas šā gada 5. jūlija spriedums, ar kuru apsūdzētais sodīts ar brīvības atņemšanu uz 22 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem.

Tāpat stājas spēkā tiesas noteiktā morālā kaitējuma kompensācijas piedziņa no apsūdzētā par labu cietušajām kopā 67 000 eiro apmērā.

AT lēmums nav pārsūdzams.

Jau vēstīts, ka vīrietis tika apsūdzēts par vardarbīgu dzimumtieksmju apmierināšanu pretdabiskā veidā ar mazgadīgām personām, lietojot vardarbību, draudus, kā arī izmantojot šo personu bezpalīdzības stāvokli. Tāpat apsūdzētais apsūdzēts par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo.

Vīrietim tika inkriminēti četri notikuši uzbrukumi ar piecām cietušajām un divi nozieguma mēģinājumi. Noziegumus vienoja tas, ka tie pastrādāti dzīvojamajās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Apsūdzētais vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos.

Izskatot lietu pirmajā instancē, Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa apsūdzēto atzina par vainīgu netiklu darbību izdarīšanā ar mazgadīgo un vardarbīgā dzimumtieksmju apmierināšanā pretdabiskā veidā ar mazgadīgām personām, lietojot vardarbību un draudus, kā arī izmantojot šo personu bezpalīdzības stāvokli.

Ar pirmās instances tiesas spriedumu galīgais sods apsūdzētajam tika noteikts brīvības atņemšana uz 25 gadiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem. Septiņu cietušo labā piedzīta morālā kaitējuma kompensācija kopā 67 000 eiro.

Apelācijas instances tiesa Pikšteinam piespriesto cietumsodu samazināja līdz 22 gadiem.

Jau vēstīts, ka 2015. gada augustā policija aizturēja tobrīd 20 gadus vecu vīrieti par smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm daudzdzīvokļu namu kāpņutelpās Imantā un Zasulaukā.

2015. gada pavasarī šī persona tika aizturēta par sīku zādzību no lielveikala, tomēr atbrīvota.

Puisim bija paņemts DNS paraugs, taču tobrīd likumsargiem nebija aizdomu, ka viņš varētu būt saistīts ar seksuālajiem noziegumiem Imantā.

Ņemot vērā, ka lielveikala zādzībai nebija prioritārs statuss, DNS ekspertīzes ilga vairākus mēnešus.

Tomēr vasaras otrajā pusē izmeklētājiem radās aizdomas, ka šī persona ir meklētais Imantas pedofils, ko apstiprināja arī saņemtie DNS analīžu rezultāti.