No apcietinājuma Vaškevičs atbrīvots pret 60 000 latu lielu drošības naudu, kuru viņa advokāti Valsts kasē iemaksāja pirmdienas rītā.


Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka Rīgas Centra rajona tiesas tiesnese Iveta Stuberovska piektdien nolēma Vaškeviču atbrīvot no apcietinājuma pret 60 000 latu drošības naudu. Apcietinājumā Vaškevičs pavadīja aptuveni divus mēnešus.

KNAB aizturēja toreizējo FM Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora vietnieku, bijušo Muitas kriminālpārvaldes šefu un augstu VID ierēdni Vaškeviču par kukuļdošanu lielā apmērā – vairāk nekā 50 000 eiro kukuļa došanu VID amatpersonai, lai tā pienācīgi neveiktu amata pienākumus kontrabandas apkarošanā, nodokļu nomaksas kontrolē un nekonstatētu pārkāpumus attiecībā pret konkrētām personām.

Medijos izskanējusi informācija, ka amatpersona, kuru Vaškevičs kukuļojis, iespējams, ir muitas šefs Tālis Kravalis. Lietu uzraugošais prokurors Arvis Miglāns iepriekš žurnālistiem atklāja, ka Vaškeviču tur aizdomās par kukuļa došanu ļoti augstai VID amatpersonai, kurai bijušas iespējas manipulēt ar operatīvajiem darbiniekiem. Miglāns atklāja, ka VID amatpersonai, kurai, saskaņā pierādījumiem, Vaškevičs vairākārt devis kukuļus 50 000 eiro kopapjomā, "strādājot tādā amatā, ir iespēja ietekmēt, ielikt sev paklausīgus cilvēkus visapkārt un visādi manipulēt".