"Latvijas skolas somas" mērķis ir nodrošināt vairāk nekā 200 tūkstošiem Latvijas skolēnu iespēju mācību ietvaros klātienē iepazīt Latviju, apmeklējot dažādus pasākumus. Programmai kopumā atvēlēti 13,5 miljoni eiro.

"Tā ir fantastiska iespēja, īpaši lauku reģionos," ceturtdien, atklājot projektu, uzsvēra premjers Māris Kučinskis (ZZS), piebilstot, ka tā būs iespēja vēlreiz paraudzīties uz Latviju un saprast tās vēsturi.

Gan premjers, gan kultūras ministre Dace Melbārde (NA) uzsvēra, ka "Latvijas skolas soma" ir galvenais pasākums Latvijas valsts simtgades programmā.

"Mēs uz pasākumu raugāmies kā uz ilgtermiņa ieguldījumu izglītībā, zinātnē, vides aizsardzībā, sociālās nevienlīdzības mazināšanā un valstiskās apziņas veidošanā," skaidroja ministre. "Bērniem veidosies dabiskā motivācija un vēlme būt kultūras patērētājam un arī radītājam."

Portāls "Delfi" skaidro, kurš un kā tiks pie vērienīgās dāvanas.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks no 2017. gada līdz 2021. gadam. Svinību galvenais vēstījums ir "Es esmu Latvija", akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēks. Kopumā simtgades pasākumiem no valsts budžeta piešķirti gandrīz 31,8 miljoni eiro.