Ceturtdien, 28 deputātiem balsojot par, 17 - pret un 36 atturoties, Saeima neatbalstīja deklarācijas par situāciju Tibetā pieņemšanu.
Deputātu darba grupas Tibetas atbalstam pārstāve Silva Bendrāte (JL) jau iepriekš aicināja Saeimu lemt par šo jautājumu, taču deputātu vairākums to noraidīja.

Deputātu darba grupa deklarācijā rosināja paust aicinājumu abām pusēm būt savaldīgām un pārtraukt asins izliešanu. Tāpat deklarācijā iecerēts izteikt aicinājumu ļaut ANO ekspertiem ierasties notikuma vietā un palīdzēt meklēt konflikta risinājumu, kā arī aicinājums Ķīnai sākt sarunas ar Dalailamu par Tibetas autonomiju.

Deklarācijā pausts, ka "Saeima ir norūpējusies par notiekošo Tibetā, kur 2008. gada 10. martā sākās nemieri, kurus nežēlīgi apspieda Ķīnas varas iestādes, un izsaka visdziļāko līdzjūtību bojā gājušo piederīgajiem. Saeima aicina abas konfliktā iesaistītās puses būt savaldīgām un atturēties no spēka pielietošanas un vardarbības."

"Saeima aicina Ķīnas varas iestādes nākt klajā ar situācijas skaidrojumu un atklāt precīzu informāciju par Tibetas krīzes laikā nogalināto personu skaitu, par apcietināto un aizvesto ievainoto precīzu atrašanās vietu un atturēties no tālākas protestētāju apcietināšanas, apcietināto spīdzināšanas un pazemošanas," paredzēja deklarācijas projekts.

"Saeima aicina Ķīnas varas iestādes atļaut ANO cilvēktiesību ekspertiem ierasties Tibetas autonomajā apgabalā, kā arī Sičuaņas, Gaņsu un Kvinghai provincēs, lai veiktu objektīvu notikušā izmeklēšanu. Saeima aicina Ķīnas varas iestādes atļaut starptautiskajiem medijiem apmeklēt Tibetas reģionu un iegūt objektīvu informāciju par stāvokli Tibetā, Saeima atbalsta abu pušu izlīguma panākšanu un aicina Ķīnas varas iestādes uzsākt tiešu, konstruktīvu, rezultatīvu un visaptverošu dialogu ar Viņa Svētību Dalai Lamu un Tibetas trimdas valdības Daramsalā pārstāvjiem, lai rastu krīzei miermīlīgu risinājumu un panāktu vienošanos par Tibetas reģiona reālu autonomiju, kas nozīmētu Tibetas unikālās kultūras, reliģijas un identitātes aizsardzību, kā arī visu starptautiski atzīto cilvēktiesību un brīvību ievērošanu un ilgstošu mieru reģionā"

Tāpat deklarācijas projekts paredzēja, ka "Saeima aicina Ķīnu, kā ANO Drošības padomes locekli, risinot šo grūto uzdevumu, rīkoties savaldīgi, miermīlīgi un nevardarbīgi, ievērojot starptautiski atzītās demokrātijas normas un cilvēktiesības".

Jau vēstīts, ka kopš 14. marta sadursmēs Tibetā bojā gājuši jau vairāk nekā 100 cilvēki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!