Foto: LETA
Ažiotāža ap tikumības ieviešanu skolās ir uzmanības novēršana no būtiskām problēmām izglītībā, intervijā LNT teica bijušais izglītības ministrs Roberts Ķīlis.

Viņaprāt, tas ir klasisks veids, kā novērst sabiedrības uzmanību no svarīgākām lietām, piemēram, no risinājumu meklēšanas pedagogu algu jautājumā.

Turklāt politiķi nerisina būtiskākas problēmas, piemēram, nekas netiekot darīts, lai nepilngadīgām personām liegtu pieeju pornogrāfiskām vietnēm internetā.

Kā uzskata Ķīlis, ir nožēlojami, ja kāds politiķis uz šīs ažiotāžas rēķina taisa popularitāti.

Viņaprāt, politiķiem vai nu nāksies atcelt tā dēvētos tikumības grozījumus likumā, vai arī būs jāizstrādā precīzi kritēriji, kā varētu apšaubīt skolotāju rīcību. Kādreizējais ministrs pauda šaubas, vai šādus kritērijus varēs izstrādāt.

Ķīlis pauda izbrīnu, kādēļ par šo vēršanos pret pedagogu profesionālo darbību, klusē skolotāju arodbiedrības.

Kā ziņots, pēc dzejnieces Agneses Krivades dzejoļa "Svētīgi" izmantošanas mācību procesā Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolotāja Ratinīka saņēmusi aizrādījumu no skolas vadības un norādījumu šādus tekstus mācību procesā vairs nelietot.

Savukārt Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas direktors Māris Brasla aizliedzis skolēniem rādīt Agneškas Hollanderes filmu "Total Eclipse", kas ir provokatīvs stāsts par franču dzejnieka Artura Rembo daiļradi.

Tā dēvētie tikumības grozījumi Izglītības likumā jau stājušies spēkā, taču izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile nav pārliecināta, ka to iedzīvināšana patlaban ir prioritāte izglītībā.


    Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!