CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa portālam "Delfi" pavēstīja, ka kopumā savāktās 66 balsis neietekmē mandātu sadalījumu 12. Saeimas vēlēšanās. Balsu starpība, kas mainītu mandātu sadalījumu starp kandidātu sarakstiem Latgales vēlēšanu apgabalā, ir 78 balsis.

Arī atņemot 66 balsis no 17 937 balsīm, kas Saeimas vēlēšanās nodotas par deputāta kandidātu Dzintaru Zaķi (V), un pieskaitot pārējiem kandidātiem deviņas balsis, kā arī pieskaitot saraksta pirmajam un otrajam kandidātam pa vienai balsij, kā tas izriet no CVK iepriekšējiem lēmumiem, nemainās secība, kādā partijas "Vienotība" Latgales vēlēšanu apgabala deputātu kandidāti sarindoti pēc nodoto balsu skaita. Nākamais lielākais balsu skaits par citu deputāta kandidātu ir 17 762, skaidroja Bērziņa.

CVK pienākumu izvērtēt tiesas ceļā pierādīto vēlēšanu tiesību pārkāpumu ietekmi uz mandātu sadalījumu nosaka Saeimas vēlēšanu likums. Atbilstoši likumā noteiktajai kārtībai CVK ir jāpieņem viens no lēmumiem – pārdalīt vai nepārdalīt mandātus starp attiecīgajās vēlēšanās reģistrētajiem kandidātiem.

CVK lēmumu 10 dienu laikā pēc tā pieņemšanas var pārsūdzēt Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā.

Jau ziņots, ka Drošības policija sāka vairākus kriminālprocesus par iespējamu 12. Saeimas vēlēšanu balsu pirkšanu par labu vairākām partijām vai to kandidātiem.