CVK informē, ka parakstu vākšana tiek izsludināta, jo CVK ir konstatējusi, ka LBAS iesniegto Satversmes grozījumu projektu ir parakstījuši 11 095 balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, tātad vairāk nekā parakstu vākšanas ierosināšanai nepieciešamie 10 000 vēlētāji.

CVK veiktajā parakstu pārbaudē atklāts, ka 14 no Satversmes grozījumu projekta atbalstītājiem parakstījušies divas reizes, piecas personas nav identificējamas, bet trīs parakstītājiem nav balsstiesību.

No 12.marta līdz 10.aprīlim parakstīties par Satversmes grozījumiem vēlētāji varēs pašvaldību noteiktajās parakstu vākšanas vietās, kā arī Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs. Ja Saeima galīgajā lasījumā atbalstīs grozījumus likumā "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu", tad šajā parakstu vākšanā vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt parakstu vākšanas vietā, pirmo reizi tiks organizēta parakstīšanās viņu atrašanās vietā.

Pašvaldībām parakstu vākšanas vietas jānosaka līdz 26.februārim. Saskaņā ar likumu uz katriem 10 000 vēlētāju jāizveido vismaz viena parakstu vākšanas vieta.

CVK atgādina, ka šoreiz parakstu vākšana notiks par Satversmes grozījuma projekta ierosināšanu jeb iesniegšanu Saeimā. Lai Satversmes grozījumu projektu varētu iesniegt parlamentā, parakstu vākšanā tas jāatbalsta ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos vēlētāju skaita jeb vismaz 149 064 vēlētājiem.

Ja Saeima vēlētāju iesniegto Satversmes grozījumu projektu pieņems bez labojumiem, tas stāsies spēkā. Savukārt, ja Saeima to noraidīs vai pieņems ar grozījumiem, būs jārīko tautas nobalsošana.

LBAS Satversmes grozījumu projektu CVK iesniedza šā gada 1.februārī, un iesniegtais likumprojekts paredz grozīt Satversmes 78. un 79. pantus, nosakot, ka ne mazāk kā vienai desmitajai daļai vēlētāju ir tiesības rosināt Saeimas atlaišanu.