Viņš sacīja, ka daudz kas labs ir izdarīts cīņā ar šīs "maigās varas" izaicinājumiem, bet tai pat laikā joprojām šajā jomā ir problēmas – nav nodrošināta apraide, lai visā Latvijas teritorijā būtu uztverams televīzijas signāls, kā arī joprojām aktuāls ir jautājums par to, cik kvalitatīvi ir raidījumi krievu valodā, lai uzrunātu krievvalodīgo kopienu.

Prezidents sacīja, ka sabiedrība ir noilgojusies pēc reāliem lēmumiem, jo nevar visu laiku tikai solīt un nekādus lēmumus nepieņemt – tas padziļina plaisu starp sabiedrību un varu.

"Pats būtiskākais ir uzsākt pieņemt lēmumus, kas būs gan populāri, gan ne tik populāri," sacīja Vējonis. Šogad vajadzīgākie lēmumi būs veselības aprūpē, izglītībā un nodokļu politikā. "Mēs gribam dzīvot labāk, un uzņēmējiem ir svarīgi zināt, kā attīstīsies nodokļu politika. Tas būs viens no svarīgākajiem lēmumiem šogad," sacīja Valsts prezidents.

Viņš arī pauda viedokli, ka reformas augstākās izglītības jomā ir atbalstāmas, taču norādīja, ka par konkrētām izmaiņām ir atbildīga Izglītības un zinātnes ministrija.

Kā būtiskus Latvijas drošības izaicinājumus viņš nosauca kiberdrošību, sakot, ka ir svarīgi strādāt un stiprināt tieši kiberdrošību. Tāpat liels izaicinājums būs NATO spēku uzņemšana Latvijā, kā arī izaicinājums joprojām ir turpināt stiprināt valsts robežu.

Prezidents pauda uzskatu, ka reemigrācijas plāns nav bijis veiksmīgs, taču atzina, ka ir ļoti svarīgi, lai Latvijā būtu attīstīta ekonomika, būtu darbavietas un normāls atalgojums, jo tieši tas sekmētu cilvēku atgriešanos.