Foto: LETA

Krievijas izveidotajā Eiropas Savienības (ES) politiķu sarakstā proporcionāli ir ļoti daudz iekļauti pārstāvji no Austrumeiropas un Centrāleiropas, norādīja sarakstā iekļautais Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks (V).

Vienlaikus sarakstā proporcionāli maz ir iekļautas personas no Vācijas un Francijas. Krievijai tas esot politisks solis, kā parādīt savu spēku. Turklāt šis esot arī veids, kā sašķelt Eiropas politiķus iekšienē. "Nevajag novērtēt par zemu viņu intelektu," uzsvēra politiķis.

Pabriks norādīja, ka viņa uzvārda iekļaušana sarakstā nav pārsteigums. "Sit par Eiropas parlamentu, sit pa atpazīstamību," uzsvēra Pabriks.

Viņš gan atturējās komentēt, kāds ir bijis iespējamais kritērijs, kāpēc sarakstā iekļauti konkrēti Latvijas politiķi.

Kā ziņots, Krievijas izveidotajā Eiropas Savienības (ES) politiķu sarakstā, kuriem liegts ieceļot Krievijā, redzami arī pieci Latvijas politiķu vārdi.

Kā liecina Somijas raidorganizācijas YLE rīcībā nonākušais dokuments ar Krievijā nevēlamo 89 politiķu vārdiem, tajā iekļauti Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), kā arī četri Latvijas deputāti Eiropas Parlamentā - Sandra Kalniete (V), Inese Vaidere (V), Pabriks (V) un Roberts Zīle (NA).

Sarakstu ar Krievijā nevēlamo personu vārdiem trešdien Krievijas Ārlietu ministrija iesniedza ES delegācijai.

ES ārlietu dienesta pārstāve aģentūrai AFP norādīja, ka Krievija pēdējo mēnešu laikā liegusi ieceļošanu vairākiem Eiropas politiķiem, taču līdz šim bija atteikusies atklāt visu to personu vārdus, kas iekļautas "melnajā sarakstā".

Jau rakstīts, ka Maskava, reaģējot uz Eiropas Savienības (ES) sankcijām, iesniegusi to ES politiķu sarakstu, kam liegts ieceļot Krievijā, piektdien paziņoja Nīderlandes premjerministrs Marks Rute, piebilstot, ka sarakstā atrodami divu Nīderlandes parlamenta deputātu un viena nīderlandiešu Eiropas Parlamenta (EP) deputāta vārdi.

Savukārt saskaņā ar Beļģijas ārlietu ministra Didjē Reindersa vēstuli sarakstā iekļauti 89 politiķu vārdi.

Kā aģentūrai AFP apstiprināja Beļģijas Ārlietu ministrija, Maskava lūgusi, lai šo sarakstu nedara publiski zināmu.

Tikmēr EP liberāļu frakcijas vadītāja Gija Ferhofstada pārstāvis AFP pavēstīja, ka Krievijas "melnajā sarakstā" esot arī bijušā Beļģijas premjera vārds. Viņš piebilda, ka Ferhofstadam ieceļošana Krievijā liegta pēc tam, kad viņš aicinājis sākt starptautisku izmeklēšanu, lai noskaidrotu krievu opozīcijas līdera Borisa Ņemcova slepkavības apstākļus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!