Pie Līgatnes lāču mājas otrdien piestiprināti divi sprosti, kas paredzēti Mikus un Puikas pārvešanai uz pagaidu mājām. Pavloviča uzsvēra, ka lāču pārvešana varētu notikt ne ātrāk kā aptuveni pēc nedēļas - viss atkarīgs no tā, cik ātri Mikus un Puika pieradīs pie šodien novietotajām mītnēm. Ar varu dzīvniekus tajos neviens necentīsies ieslodzīt, bet, lai pie sprostiem pierastu, lāčiem varētu būt nepieciešama vismaz nedēļa laika. Tā kā tie ir nelieli, lāčus tajos, visticamāk, nāksies ievilināt, un tikai tad viņi tiks iemidzināti.

Sprosti izgatavoti no izturīgām tērauda konstrukcijām un to iekšpuse izklāta ar biezu saplāksni. Lāči tiks pārvietoti ar automašīnu, taču, lai smagāko sprostu novietotu uz transportlīdzekļa, visticamāk, nāksies izmantot Nacionālo Bruņoto spēku helikopteru palīdzību.

Pirms pamošanās "Mežavairogos" Mikus un Puika tiks kastrēti, lai nākotnē lāči būtu mierīgāki. Līgatnes dabas parks patlaban meklē vetārstu, kas būtu gatavs uzņemties šo uzdevumu.

Kamēr Mikus un Puika apradīs ar sprostiem, "Mežavairogos" tiek veikti sagatavošanās darbi, lai pielāgotu voljēru lāčiem. Tikmēr lāčus Līgatnē augu diennakti pieskata Cēsu rajona 27.kājinieku bataljona zemessargi un vismaz viens dabas parka darbinieks, kas pārzina teritoriju.

"Lāču mamma" Velga Vītola pastāstīja, ka kopumā abi lāči jūtas normāli, tomēr Puika, kuram ar bojā gājušo lāceni Madi bija izveidojusies cieša saikne vairāku gadu garumā, izjūt draudzenes iztrūkumu, skumst pēc Mades un viņu meklē.

Puika un Mikus "Mežavairogos" varētu uzturēties līdz pat gada beigām, tomēr viss atkarīgs no tā, cik ilgā laikā izdosies sakārtot viņu mājvietu Līgatnē. Pavloviča norādīja, ka nupat izdevies savākt līdzekļus, lai jaunu mājvietu uzbūvētu lācenei Ilzītei, taču abu lāču voljēra uzlabošanai naudas nav. Līgatnes dabas parkam nāksies lūgt palīdzību Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), kā arī tiks meklēti sponsori uzņēmēju vidū, kas varētu ziedot nepieciešamos materiālus un palīdzēt ar darbīgām rokām.

Jau ziņots, ka Ilzītes mājvietai līdzekļus izdevies savākt līdz šā gada marta nogalei, un kopumā tas prasīja trīs gadus. Fiziskas un juridiskas personas saziedojušas 10 239 latus, 15 000 latu finansējumu piešķīris Meža attīstības fonds, bet 10 000 latu finansējumu piešķīris Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Līgatnes dabas takas joprojām ir slēgtas, jo nav iespējams nodrošināt simtprocentīgu drošību apmeklētājiem. Tās tiks atvērtas, kad Puika un Mikus no nedrošā voljēra būs aizvesti uz "Mežavairogiem".

Kā ziņots, izvērtējot visas iespējas, iesaistītie dienesti par optimālāko Līgatnes dabas taku lāču situācijas risinājumu atzinuši, ka lāču puikas Mikus un Puika tiks pārvesti uz Ķekavas novadā esošo dzīvnieku patversmi "Mežavairogi", teikts Gaujas nacionālā parka mājaslapā publicētajā informācijā.

Pirms lēmuma pieņemšanas atbildīgie dienesti - Līgatnes dabas takas, Dabas aizsardzības pārvalde, Pārtikas un veterinārais dienests, Rīgas Zooloģiskais dārzs - klātienē apsekoja dzīvnieku patversmi "Mežavairogi" un pārliecinājās par patversmes lāču mītnes drošību un piemērotību, lai tur īslaicīgi izvietotu Līgatnes lāčus.

Pavloviča pauda prieku, ka visiem kopā ir izdevies rast risinājumu, lai lāču puikas varētu palikt tepat Latvijā.

Kā ziņots, Līgatnes dabas parka lāču voljerā patlaban izveidojusies sarežģīta situācija - palikuši bez lācenes Mades, lāči Mikus un Puika mēģina izmantot voljera slikto stāvokli, atstāt nožogoto teritoriju un izkļūt brīvībā. Pagājušās nedēļas beigās šādu plānu jau izdevās realizēt lācenei Madei. Viņa no voljera bēga otro reizi, taču tā lācenei izrādījās liktenīga. Pēc pāris dienām tika pieņemts lēmums Madi nošaut, jo citu risinājumu neesot bijis.