Foto: DELFI
Latvijā aizvien esot populāri izmantot politisko partiju ietekmi, caur kurām izdevīgus lēmumus par attiecīgu samaksu var "dabūt cauri" nosacīti ātri, piemēram, takse par būtisku izmaiņu veikšanu nodokļu politikā esot 60 000 latu, laikrakstam "Latvijas Avīze" atzinuši vairāki uzņēmēji.

"Par to, ka politiķiem maksā, mēs visi zinām. Zinām arī tos, kuri tur partiju melnās kases. Jā, šādā veidā lēmumu pieņemšana notiek ātri. Bet negodīgi. Ja mēs to akceptējam, mēs nogalinām profesionālismu. Mēs nogalinām valsti," laikrakstam atzinusi Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) vadītāja Žanete Jaunzeme-Grende.

"Demokrātiskā sabiedrībā straujus lēmumus pieņemt nav tik vienkārši, jo tie ir jāsaskaņo ar visām iesaistītajām pusēm," paudusi Jaunzeme-Grende, par piemēru piesaucot Eiropas Savienību. Tieši garais saskaņošanas process, kas nodrošina vairākuma interešu ievērošanu, ir iemesls, kādēļ ES iestādēs lēmumu pieņemšana norit tik lēni. To, ka uzņēmējiem izdodas, kaut lēnām, tomēr panākt savu interešu īstenošanu, LTRK vadītāja apstiprina ar faktu – no 46 pērn LTRK Uzņēmēju plānā iekļautajiem punktiem esot īstenoti 22. Un darbs turpinās, jo LTRK ir gatavs jauns plāns, ko nākamnedēļ publiskos.

"Ne velti valdībai tiek pārmests gausums. Jo lēmumu saskaņošanas process, ja tas notiek godīgi, notiek lēnām. Bet rezultāts ir priekš visiem," skaidrojusi Jaunzeme-Grende.

"Resnie runči, kuri strādā pēc "skaldi un valdi" metodes un uzskata, ka ar demokrātiskām metodēm neko panākt nevar, ir nobijušies. Ja zūd vara partijām, kurām viņi ir maksājuši, viņiem zudīs iespējas tikt pie izdevīgiem pasūtījumiem. Viņiem vairs nebūs iespējas panākt sev izdevīgu likumu un lēmumu pieņemšanu," tik skarbs vērtējums par dažiem jaundibinātās uzņēmēju un politiķu biedrības "Par labu Latviju" biedriem ir Jaunzemei-Grendei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!