"Šovakar noticis uzbrukums Latvijas vēstniecībai Maskavā, uzbrucēji aizturēti, iesniegsim notu Krievijas Ārlietu ministrijai, pieprasot nodrošināt diplomātiskās pārstāvniecības drošību un neaizskaramību. Šādas provokācijas nav pieļaujamas, Krievijai attiecīgi jārīkojas," norāda Rinkēvičs.

Ministra padomnieks Mārtiņš Drēģeris portālu "Delfi" informēja, ka uzbrukums noticis pulksten 17.27. Pie vēstniecības aizdedzinātas divas dūmu sveces un vēstniecības ēkas virzienā raidītas divas signālraķetes. Tāpat uz ēkas sienas ar melnu krāsu uzrakstīts burts "S". Mārtiņš Drēģeris pieļauj, ka uzbrucēji gribējuši uzrakstīt burtus "SS", bet policija viņus patraucējusi.

Aizturēti divi uzbrucēji, kuri pārstāv tā sauktos nacionālboļševikus. Uzbrukumā neviens Latvijas vēstniecības darbinieks nav cietis, apstiprināja ārlietu ministra padomnieks.


Ziņu aģentūra "Interfax" vēsta, ka aizturētie ir Krievijā nelegālās organizācijas "Cita Krievija" biedri. Viņi esot protestējuši pret nacionālboļševika un aktīvista Vladimira Lindermana aizturēšanu Rīgā.