Mangulis teica, ka Helmanis var pārsūdzēt piespriesto sodu un šis vēl nav gala lēmums. Jau vēstīts, ka pilns tiesas spriedums būs pieejams 11.aprīlī un to no tā brīža varēs pārsūdzēt 10 dienu laikā.

"Es neko neesmu izdarījis, tāpēc neko arī neplānoju," uz jautājumu, vai saistībā ar tiesas procesu Helmanis negrasās atkāpties no amata domē, atbildēja deputāts.

Jau ziņots, ka Ogres rajona tiesa šodien piesprieda naudas sodu 100 minimālo mēnešalgu jeb 38 000 eiro apmērā Helmanim apsūdzībā par izspiešanu grupā.

Uz apsūdzēto sola sēdās arī Artūrs Robežnieks, kuram tiesa piesprieda tādu pašu sodu. Pilns spriedums tiesā būs pieejams 11.aprīlī, kad to varēs pārsūdzēt desmit dienu laikā.

Kā komentēja Helmaņa aizstāvis Saulvedis Vārpiņš, apsūdzība viņa klientam un otram apsūdzētajam bija izvirzīta par izspiešanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Viņš piebilda, ka paredzētā soda sankcija par šo noziegumu ir tikai brīvības atņemšana, bet šajā gadījumā tiesa nolēma piespriest naudas sodu, kas advokātam nav saprotami.

Viņš pauda uzskatu, ka šajā lietā ir absolūts pierādījumu trūkums.

Helmanis izplatījis preses paziņojumu par to, ka rīt, 28.martā plkst.11 rīkošot preses konferenci saistībā ar tiesas spriedumu.

Helmanis uzskata, ka tiesas spriedums ir dīvains un absurds, turklāt šo noziegumu viņš nav izdarījis. Helmanis preses konferencē minēšot varbūtējos iemeslus šādai tiesas rīcībai, kas liecina par tiesu varas iejaukšanos politiskajos procesos.

2009. gadā vēstīts, ka Valsts policija toreiz Helmani aizturēja saistībā ar lietu, kas ierosināta par mēģinājumu izspiest naudu, lai Ogres televīzijā netiktu demonstrēts kompromitējošs sižets. Vienlaikus aizturēts arī tā brīža Ogres televīzijas īpašnieks Robežnieks.

Latviešu nacionālistu kluba paziņojumā tika norādīts, ka "ir pamats uzskatīt, ka lietā iesaistīts Ogres novada domes deputāts Gunārs Kārkliņš, kurš ar savu politisko skandalozo darbību, kas veicinājusi aizdomas par domes deputāta pilnvaru izmantošanu personīgās interesēs, jau vairākkārt piesaistījis mediju uzmanību".

Kārkliņš norādīja, ka Helmanis un Ogres televīzijas īpašnieks Robežnieks aizturēti brīdī, kad mēģinājuši saņemt naudas līdzekļus par kādu Ogres televīzijas veidotu videomateriālu.