Lai gan par regulāriem smēķētājiem sevi uzskata 35% Latvijas iedzīvotāju, pētījuma autori nobažījušies, ka šis skaitlis varētu būt lielāks, jo daļa no tiem 40% cilvēku, kuri izsmēķē vismaz vienu cigareti dienā, sevi par regulāriem smēķētājiem neuzskata, lai gan tādi ir.

Pētījuma dati liecina, ka 56% no regulārajiem smēķētājiem jeb visiem tiem iedzīvotājiem, kas dienā izsmēķē vismaz vienu cigareti, vidēji dienā izsmēķē vairāk nekā pusi paciņas jeb desmit cigaretes, tostarp 9% izsmēķē vairāk nekā vienu standarta paciņu, kurā ir 20 cigaretes.

Smēķēšana, līdzīgi kā iepriekšējos gados, ir daudz izplatītāka starp vīriešiem. Par regulāriem smēķētājiem sevi uzskata 53% Latvijas vīriešu darbspējas vecumā, savukārt sievietēm šis rādītājs nepārsniedz 18%.

Pētījuma dati arī liecina, ka pārtraukt smēķēšanu dzīves laikā ir izdevies 22% smēķējošo vai kādreiz smēķējušo iedzīvotāju, kas ir par 3% vairāk nekā 2007.gadā. Savukārt 42%, kuri pašlaik ir vai kādreiz ir bijuši smēķētāji, nekad nav mēģinājuši atmest šo ieradumu.

Sievietēm, cenšoties atmest smēķēšanu, ir veicies statistiski labāk nekā vīriešiem. Smēķēšanu pilnībā ir izdevies atmest 28% smēķēt pamēģinājušo sieviešu un 18% vīriešu. Tikmēr 26% smēķējošo vīriešu atzinuši, ka viņiem vispār nav vēlmes atmest šo ieradumu, savukārt 19% gribētu atmest, bet nav mēģinājuši to darīt.

Kopumā tabaku vismaz vienu vai pāris reizes dzīvē ir pamēģinājuši 73% Latvijas iedzīvotāju, kas ir vairāk, nekā konstatēts 2007.gadā.