Foto: DELFI
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija 23.aprīļa sēdē diskutēs par jauna starptautiska televīzijas kanāla veidošanu, kas raidītu krievu valodā, aģentūru LETA informēja komisijas konsultante Liene Apsīte.

Sēde notiks Saeimas Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11 plkst.10.

Jau vēstīts, ka valdību veidojošo politisko spēku pārstāvji pozitīvi vērtē ieceri visām trim Baltijas valstīm izveidot kopīgu televīzijas kanālu, kas raidītu krievu valodā.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) 14.aprīlī sacīja, ka atbalsta šo ieceri, tomēr konkrēts piedāvājums valdībā līdz šim nav saņemts, tāpēc viņa nevar komentēt jautājumu par finansējumu. Vienlaikus valdības vadītāja uzsvēra, ka šāda kopīga telekanāla izveide varētu nodrošināt kvalitatīvu informāciju ar mazākām izmaksām.

Arī citi koalīcijas politiķi - Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP), kā arī nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK pārstāvis Einārs Cilinskis - pauda atbalstu šādai iecerei. Cilinskis arī piebilda, ka, izveidojot šādu kanālu, tā saturu vajadzētu tulkot arī latviešu, lietuviešu un igauņu valodā.

Savukārt Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (VL-TB/LNNK) rīcībā 14.aprīlī nebija plašākas informācijas par jauna televīzijas kanāla izveidošanas ideju, taču konceptuāli viņa šo priekšlikumu vērtē kā interesantu. Mūrniece pauda cerību, ka Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē būs iespējams iegūt detalizētāku informāciju par šo priekšlikumu.

Kā ziņots, Latvijas Televīzija (LTV) iecerējusi veidot kopīgu Baltijas valstu telekanālu krievu valodā, kurā pārraidītu ziņas un Ukrainā, Krievijā ražotus seriālus "bez propagandas". Kā par jauno ideju biznesa portālam "Nozare.lv" iepriekš pastāstīja LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte, šī iecere prezentēta kolēģiem Lietuvā un Igaunijā, informētas šīs valsts "pirmās personas", kuras devušas konceptuālu piekrišanu.

Vai šādam projektam vispār ir iespējams atvēlēt līdzekļus, pagaidām nav zināms. Kā norāda Belte, LTV gaida gala atbildi no kaimiņvalstīm. Ja tā būs pozitīva, iecere tiks prezentēta citām iesaistītajām institūcijām, piemēram, Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei, pēc tam Kultūras ministrijai un citiem. Tad varētu tapt arī zināmas kopējās izmaksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!