Foto: PantherMedia/Scanpix

Rīgas domes opozīciju satrauc Miera dārzā plānotā skeitparka izbūve teritorijā, kur iepriekš veikti apbedījumi.

Šodien Rīgas domes Pilsētas attīstības un Finanšu un administrācijas lietu komitejas akceptēja papildu līdzekļu 475 500 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) piešķiršanu papildu darbu veikšanai Grīziņkalna un tam pieguļošā Miera dārza teritorijas revitalizācijas projektā. Daļa no šiem līdzekļiem paredzēta skeitparka izbūvei Miera dārzā.

Domē skaidro, ka, sākot objektā plānotā skeitparka zonas izbūvi, darbu veicēji konstatējuši demontāžas, skeitparka konstrukciju izbūves un zemes pamatnes izbūves darbu apjomu atšķirības. Atšķirības pretēji tehniskajā projektā norādītajam veidojušās augsnes sliktā stāvokļa dēļ. Tas būtiski ietekmējot skeitparka tehnoloģiski pareizu un precīzu izbūvi, tādēļ nepieciešams šīs atšķirības novērst.

Miera dārzs atrodas teritorijā, kur pirms vairākiem desmitiem gadu veikti apbedījumi, pastāstīja Pilsētas attīstības departamenta Projektu vadības pārvaldes vadītāja vietnieks Ivo Dubkevičs. Līdz ar to virs apbedījumu teritorijas daļēji atradīsies arī skeitparks.

Dubkevičs uzsvēra, ka mirstīgās atliekas, kas teritorijā tiks atrastas būvniecības gaitā, tiks pārapbedītas, kā to paredz normatīvi.

Šāda situācija šķita nepieņemama Rīgas domes opozīcijas pārstāvjiem. Tāpat viņi izteica šaubas par atsevišķu darbu nepieciešamību, tādēļ viņi atturējās balsot par papildu līdzekļu piešķiršanu šiem projektiem.

Miera dārza revitalizācijai nepieciešami papildu darbi pavisam 205 000 eiro apmērā. Bez darbiem, kas nepieciešami skeitparka izbūvei, nepieciešama arī, piemēram, cietā seguma pamatnes izveide, rekonstruējot atbalsta sienas gar Kalupes un Katoļu ielu. Šie apjomi iepriekš netika paredzēti tehniskajā projektā.

Grīziņkalna parkā nepieciešami papildu darbi 200 000 eiro apmērā, jo, uzsākot atbalsta sienu remontu, konstatēts, ka to remonts - virsmu norīvēšana ar cementa javu un nosegšana ar jaunu betona plātni - nav realizējams, jo esošo atbalsta sienu mūri ir deformēti un to noturība ir nepietiekama parka drošai ekspluatācijai. Konstatēts arī, ka kaļķu java ir sadēdējusi, tādējādi esošo atbalsta sienu materiāli ir vaļīgi, kā arī esošā atbalsta siena daudzviet ir zaudējusi stiprību izskalojumu dēļ.

Atbalsta sienu atjaunošana atbilstoši tehniskā projektā paredzētajam ir iespējama, veicot sienu noskaldīšanu no vaļīgiem materiāliem, attīrīšanu no izdrupušiem elementiem, zemes un saknēm līdz stabilai pamatnei, uz kuras var veikt atbalsta sienu rekonstrukciju. Šiem darbiem nepieciešami papildu līdzekļi.

Arī Grīziņkalna teritorijas ielu un ielu apgaismojuma rekonstrukcijai nepieciešami papildu darbi 140 000 eiro apmērā. Arī šie darbi saistīti ar seguma atjaunošanu pēc apgaismojuma kabeļu guldīšanas, kas veidotu "ielāpa" joslu visā ietves garumā. Tāpat, uzsākot Augšielā projektētā apgaismojuma skapja saskaņošanu ar Rīgas pašvaldības aģentūru "Rīgas gaisma", tā izvirzīja papildu prasības apgaismojuma skapim - esot nepieciešama apgaismojuma attālinātās vadības bloka un 24 strāvas transformatoru iegāde.

Papildu būvdarbu apjomu nepieciešamība un pamatotība ir apstiprināta no būvuzraudzības un autoruzraudzības puses, uzsvēra Dubkevičs. Projektā pašlaik vēl neizmantotie līdzekļi, kas piešķirti iepriekš, ir 123 000 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments pašlaik realizē trīs ievērojamu galvaspilsētas parku - Grīziņkalna parka, Ziedoņdārza un Miera dārza -, kā arī ielu un ielu apgaismojuma rekonstrukcijas projektu "Grīziņkalna un tam pieguļošā Miera dārza teritorijas revitalizācija".

Projekta kopējās izmaksas ir 9,4 miljoni eiro, ierēķinot PVN. Pašvaldība piesaistījusi Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus 85% jeb 6,4 miljonu eiro apjomā no projekta attiecināmām izmaksām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!