Foto: DELFI

Latvijā darba režīmā šobrīd funkcionē kopumā pieci stacionārie fotoradari, pastāstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis Jānis Aizpors.

Pirmie divi radari sāka darba režīmā funkcionēt 12.februārī, un pēdējās dienās autovadītāju pārkāpumus sākušas fiksēt vēl trīs stacionārās mērierīces.

Visi iepirktie stacionārie fotoradari darba režīmā sāks funkcionēt līdz marta beigām.

Radari izvietoti Rīgas reģionā, taču precīza mērierīču atrašanās vietu karte atrodama CSDD mājaslapā. Tikmēr Valsts policija turpina izmantot divus no 2008.gadā iepirktajiem četriem pārvietojamiem fotoradariem, jo šīs mērierīces jau ir krietni nolietojušās.

Informācija par fiksētajiem pārkāpumiem tiek sūtīta Valsts policijai lēmuma pieņemšanai, un autovadītāji saņem paziņojumu par fiksēto pārkāpumu.

Kā iepriekš uzsvēra direkcijā, jau tagad var uzskatīt, ka stacionāro radaru izvietošana ir sevi attaisnojusi. Radaru uzstādīšanas vietās ir samazinājies satiksmes plūsmas ātrums un tiek fiksēts neliels skaits ātruma pārkāpēju. Pirms katras stacionārā fotoradara atrašanās vietas ir izvietotas braukšanas ātrumu ierobežojošas ceļa zīmes ar papildzīmi par fotoradara darbību.

Radaru uzstādīšanu veica SIA "Reck" sadarbībā ar mērierīču izgatavotāju - Nīderlandes uzņēmumu "Gatso".

Pērn rudenī CSDD rīkotajā konkursā par 16 Doplera principa stacionāro fotoradaru piegādi uzvarēja uzņēmums "Reck". Iepirkuma līgumcena ir 896 786 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Fotoradaru iepirkumam bija vēl otra daļa, kas paredzēja, ka valsts iegādāsies četras transportlīdzekļu ātruma kontroles stacionārās iekārtas ar lāzera skeneri. Šajā daļā konkurss ir pārtraukts, jo iesniegtie piedāvājumi neatbilda CSDD izvirzītajām tehniskajām prasībām.

Tagad CSDD plāno izsludināt jaunu iepirkuma konkursu par šo četru mērierīču iegādi.

Valdība jau 2013.gadā lēma, ka kopumā līdz 2017.gadam ik gadu CSDD iegādāsies 20 fotoradarus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!