Starp 36 Latvijas karavīriem, kuri šobrīd dienesta pienākumus pilda starptautiskajā operācijā Afganistānā, ir divi Jāņi.

"23. jūnija vakarā Latvijas kontingenta karavīri sanāks kopā, lai svinētu vasaras saulgriežus. Karavīri mielosies ar no mājām atvesti ķimeņu sieru un rudzu maizes klaipu, kas tika pasniegts kontingentam pavadīšanas ceremonijā. 23.j ūnija vakarā tiks atskaņotas Līgo dziesmas un iedegts Jāņu ugunskurs," pastāstījis Latvijas kontingenta komandieris pulkvežleitnants Janeks Drinks.

NATO apmācības operācija "Resolute Support", kurā piedalās arī Latvija, darbību sāka 2015. gada 1. janvārī. Jau 2013. gada vidū NATO vadītie Starptautiskie drošības atbalsta spēki (ISAF) atbildību par drošību visā valstī nodeva Afganistānas nacionālajiem drošības spēkiem.

Latvijas karavīri "Resolute Support" operācijā izvietoti Marmalas bāzē Mazarišarīfā, Kabulā un Bagramā, kur ieņem padomdevēju un dažāda līmeņa štābu virsnieku un instruktoru amatus, apmācot un sniedzot atbalstu Afganistānas armijai.