Foto: DELFI

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonu un darbinieku LAKRS arodorganizācija nepiekrīt veidam, kā īstenoti pārstrādāto stundu aprēķini, tādēļ tuvākajā laikā plāno vērsties tiesā, portālu "Delfi" informēja VUGD amatpersonu un darbinieku LAKRS arodorganizācija.

"Esmu saņēmis savu darba stundu pārrēķinu. Gandarījuma par panākto nav, jo vēl joprojām neviens no iekšlietu sistēmas vadības ne tikai nav uzskatījis par nepieciešamu atvainoties dienestā esošajām amatpersonām par radītajiem zaudējumiem aptuveni astoņu gadu garumā, bet arī pārrēķins, šajā gadījumā VUGD, veikts piesaucot sev izdevīgos likumu pantus, īpaši uzsverot, ka pārstrādātās stundas iespējams kompensēt piešķirot atpūtas laiku," paudis VUGD amatpersonu un darbinieku LAKRS arodorganizācijas priekšsēdētājs Aleksandrs Gulbis.

Gulbis lūdzis arodbiedrībai LAKRS sagatavot prasības pieteikumu tiesai, lai apstrīdētu saņemto pārrēķinu, pieprasot virsstundu darba samaksu naudā 100 % apmērā, turklāt to izmaksājot uzreiz, atbilstoši likumu normām par darba samaksu, nevis gada laikā vai kādā citā termiņā.

Saskaņā ar LAKRS arodorganizācijas sniegto informāciju VUGD sagatavotajos pārrēķinu pamatojumā norādīts, ka naudā tiks kompensēti 90 % no pārstrādātām virsstundām, savukārt pārējie 10 % tiks kompensēti ar atpūtas laiku, taču arodorganizācija šādam variantam nepiekrīt. Organizācijas atsaucas uz Atlīdzības likuma 14. pantu, kas nosaka, ka pārstrādātās darba stundas var aprēķināt un kompensēt ar atpūtas laiku vien četru mēnešu periodā. Tāpat arodorganizācija atsaucas uz Satversmes 107. pantu, kurā noteikts, ka ikvienam darbiniekam ir tiesības saņemt veiktajam darbam atbilstošu samaksu.

"Uzskatu, ka šajā gadījumā nevar būt nekāda runa par virsstundu kompensēšanu ar brīvo laiku! Samaksai ir jābūt 100 % apmērā un šis princips jāievēro visos iekšlietu sistēmas dienestos! Šobrīd manā rīcībā ir informācija, ka aprēķini un procentuālais naudas/brīvā laika sadalījumus atšķiras. Ne VUGD, ne citās iekšlietu sistēmas iestādēs tas nav izdarāms tā, lai tas negatīvi neietekmētu sabiedrības drošību," uzsvēris Gulbis.

Gulbis medijiem izplatītajā paziņojumā arī norādījis, ka 2. augustā Ministru kabinets pieņemtais protokollēmums, kas nosaka, ka dienestiem līdz 2017. gada 31. martam jāvienojas ar amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm par virsstundu darba samaksas kompensāciju par laika posmu no 2014. gada 16. jūnija līdz 2016. gada 15. jūlijam ir kārtējās manipulācijas, ''jo, pirmkārt, neviens vēl nav piedāvājis konkrētus risinājumu variantus un, otrkārt, absolūti nesaprotami ir noteiktie termiņi. Tik pat mistiski termiņi noteikti saņemtajos pārrēķinos – viss tiks kompensēts līdz 2017.gada 31.decembrim. Arī atpūtas laiks! Šeit no dienesta puses tiek izdarīti atkal jauni iespējamie tiesību pārkāpumi un tos noteikti vērtēsim."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!