Foto: DELFI
Lai nodrošinātu iespējami lielāku atbalstu Latvijas zinātnisko institūtu izcilības un institucionālās attīstības veicināšanai, valdība otrdien apstiprināja grozījumus vairākos normatīvajos aktos, kas ļaus zinātniskajiem institūtiem pretendēt uz vēl papildu 1 957 788 eiro finansējumu institūcijas izcilības attīstībai.

Finansējums tika rasts, pārdalot naudas atlikumu no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) koordinētajām Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) aktivitātēm, kur projektu atlase jau noslēgusies, norādīja ministrijā.

Līdz ar to ERAF 100% finansētajā aktivitātē "Zinātnisko institūciju institucionālās kapacitātes attīstība" līdzšinējo 9,9 miljonu eiro vietā būs pieejams ERAF līdzfinansējums 11 869 433 eiro apmērā, ko veido plānotais zinātniskās izcilības attīstības atbalsta finansējums 4,45 miljonu eiro apmērā līdzšinējo 2, 5 miljonu eiro vietā un zinātnisko institūciju konsolidācijas atbalsta finansējums 7,41 miljonu eiro apmērā.

Noteikumi par minētās aktivitātes īstenošanu paredz, ka atbalsts tiks sniegts zinātnisko institūtu attīstības stratēģiju izstrādei, ietverot pētniecības programmu un cilvēkresursu attīstības plānu. Finansējumu varēs izmantot arī sadarbības pilnveidei starp zinātniskajām institūcijām, augstskolām un darba devēju pārstāvjiem, zinātnisko institūciju resursu vadības un rezultātu pārvaldības sistēmas pilnveidei, kā arī attīstības projektu sociāli ekonomiskā pamatojuma un būvdarbu tehniskās dokumentācijas izstrādei.

Pēc šodien Ministru kabineta noteikumos apstiprināto grozījumu stāšanās spēkā IZM nekavējoties uzsāks projektu iesniegumu atlasi. Noteikumi paredz, ka zinātniskās institūcijas tiks uzaicinātas izstrādāt un iesniegt projektus ierobežotas projektu iesniegumu atlases veidā, viena projekta maksimālajai attiecināmo izmaksu kopsummai nepārsniedzot četrus miljonus eiro.

Projekta iesniedzēji varēs būt tikai tās Latvijas Republikas Zinātnisko institūciju reģistrā reģistrētās zinātniskā institūcijas, kuras zinātnes ārējā novērtējumā novērtētas ar "4" vai "5", kā arī augstskolas, kuru pētnieciskās struktūrvienības zinātnes ārējā novērtējumā novērtētas ar "4" vai "5".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!