Latvijas futbola izlase 2008.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra F grupas spēlē Rīgā sestdien ar 1:0 (0:0) uzvarēja Ziemeļīrijas izlasi, tādējādi pārtraucot septiņu zaudējumu sēriju.
Latvijas un Ziemeļīrijas izlašu spēles fotogalerija

Latvijas izlase vienīgos vārtus guva 56.minūtē, kad pēc Imanta Bleideļa piespēles gar vārtiem bumbu savos vārtos raidīja Ziemeļīrijas valstsvienības kapteinis Kriss Beirds.

Spēles sākumā nevienai komandai pārsvaru iegūt neizdevās un īpaši bīstamus momentus arī futbolisti neizveidoja. Mača 15.minūtē labi pretiniekus apspēlēja Ģirts Karlsons, taču viņa sitiens no soda laukuma līnijas bija neprecīzs. Pēc sešām minūtēm Karlsonam bija laba iespēja noslēgt uzbrukumu pēc Jura Laizāna centrējuma, taču viņam bumbu pēdējā brīdī no galvas "nozaga" ziemeļīru aizsargs.

Vēl pēc brīža izgājienā sitiens neizdevās Mārim Verpakovskim, bet 26.minūtē pirmo sitienu izdarīja Ziemeļīrijas līderis Deivids Hīlijs - bumba atvairīja labi maču aizvadījušais Latvijas vārtsargs Andris Vaņins. 31.minūtē aizsardzībā ļoti neveiksmīgi nospēlēja Juris Laizāns, iedodot piespēli precīzi Hīlijam kājās, tomēr Ziemeļīrijas uzbrucējs izdevību neizmantoja.

Otrā puslaika sākumā aktīvāk darbojās Ziemeļīrija, taču jau pirmais Latvijas izlases pretuzbrukums noslēdzās labvēlīgi mājiniekiem. Ātrajā uzbrukumā pēc Andreja Rubina piespēles labi izgāja Bleidelis, bet viņa piespēli gar vārtiem pārtrauca Beirds, raidot bumbu savos vārtos.

Pēc zaudētiem vārtiem Ziemeļīrija aktīvāk sāka darboties uzbrukumā, taču reāli bīstamus momentus neizveidoja. Hīlija izpildīto soda sitienu tvēra Vaņins, bet vēlāk ziemļīru uzbrukumus apslāpēja Latvijas izlases aizsardzības spēlētāji, kas aizvadīja vienu no labākajām spēlēm pēdējā laikā. 73.minūtē pēc centrējuma izdevību neizmantoja Hīlijs, bet bīstamāko momentu Ziemeļīrija izveidoja pašā mača izskaņā, taču Džonatana Evansa sitienu fantastiski atvairīja Vaņins.

Latvijas valstsvienībai mačā ar Ziemeļīriju traumas dēļ nevarēja palīdzēt aizsardzības līderis Igors Stepanovs, pamatvārtsargs Aleksandrs Koliņko, kā arī pussargs Andrejs Perepļotkins. Savukārt diskvalifikācijas dēļ spēli izlaiž uzbrucējs Marians Pahars.

Viens no mača galvenajiem varoņiem Vaņins pēc uzvaras LTV atzina, ka pēdējās minūtes epizodē vienkārši noveicies.

"Ļoti labi nospēlējām. Visi puiši nospēlēja ar 100% atdevi, izdarījām visu, ko treneris teica. Ar tādu pašatdevi sen nebijām spēlējuši," sarunā ar LTV teica Vaņins. "Aizsargi nospēlēja ļoti labi, visas "augstās bumbas" nocēla. Aizsargi arī labi neitralizēja Hīliju, neļaujot viņam brīvi darboties ar bumbu."

Latvijas futbola izlases sastāvs: Andris Vaņins; Oskars Kļava, Deniss Ivanovs, Kaspars Gorkšs, Dzintars Zirnis; Imants Bleidelis, Vitālijs Astafjevs, Juris Laizāns, Andrejs Rubins; Māris Verpakovskis (Kristaps Blanks, 90.min.), Ģirts Karlsons (Vīts Rimkus, 72.min.).

Ziemeļīrijas futbola izlases sastāvs: Maiks Teilors; Kriss Beirds, Maikls Dafs, Džordžs Makārtnijs, Džonatans Evanss, Samuels Klinghens, Kīts Džilespijs, Stīvens Deiviss, Deivids Hīlijs, Kails Lafertijs (Vorensa Fīnijs, 72.min.), Stjuarts Eliots (Kristofers Brants, 66.min.).