Ārzemju universitātes izstādē Rīgā
Foto: Publicitātes attēls

Tiecieties ar ārzemju universitāšu pārstāvjiem izstādē Days of International Education 24.martā Rīgā, viesnīcas Radisson Blu Hotel konferenču centrā Elizabetes ielā 55, kā arī ar oficiālo universitāšu pārstāvi Latvijā un izstādes organizatoru Baltic Council for International Education.

Lielbritānija
Šī ir viena no valstīm, kur mācās vislielākais skaits ārzemju studentu. Tas izskaidrojams ar mācību iestāžu lielisko reputāciju un iespējām pēc mācību beigšanas iegūt labu darbu. Lielbritānijā atrodas daudzas no senākajām pasaules universitātēm – Oxford (dibināta 1096. gadā), Cambridge (1209), St Andrews (1410), Glasgow (1451). Šie senie gadskaitļi liecina par to, ka gadsimtu gaitā tieši Lielbritānijā tikusi attīstīta zinātne. Ārzemju studentus piesaista augstā mācību un zinātniski pētniecisko darbu kvalitāte. Līdzās tradicionālā tipa universitātēm šeit atrodas arī daudzas modernas universitātes, kas piedāvā šobrīd darba tirgū pieprasītas programmas, piemēram, loģistiku, mārketingu, ainavu dizainu, biznesu, tūrismu un citas programmas.

Katrā universitātē ir simtiem bakalaura un maģistra programmu. Izstādē Rīgā jūs varēsiet iegūt informāciju par mācību iestādēm, iestāšanās procesu un prasībām, finanšu jautājumiem un iespējām iegūt mācību kredītu no šādu britu universitāšu pārstāvjiem:

 • University of Glasgow
 • University of Leeds
 • Swansea University
 • Brunel University
 • Northumbria University
 • University of Bolton
 • University of Gloucestershire
 • Bath Spa University
 • University of Northampton
 • University College Birmingham
 • De Montfort University
 • Roehampton University
 • Falmouth University
 • Edge Hill University

Šogad skolēniem bija daudz jautājumu par BREXIT un finansējumu bakalaura un maģistra programmām. Šobrīd nekādas izmaiņas nav notikušas, tāpēc Eiropas Savienības studentiem vēl joprojām ir pieejams kredīts, kas pilnībā sedz mācību maksu bakalaura programmām. Savukārt topošajiem maģistriem pieejams finansējums 10 000 GBP apmērā, kuru studenti var izmantot pēc saviem ieskatiem – mācībām vai dzīvošanai.

Nīderlande
Kontinentālajā Eiropā Nīderlande neapšaubāmi ir līdere augstākās izglītības jomā angļu valodā. Šeit mācās vairāk nekā 90 000 studentu, no kuriem 57 000 nāk no Eiropas Savienības. Studentiem ir pieejamas vairāk nekā 2100 programmas angļu valodā.

Izstādē Rīgā būs pārstāvētas šādas universitātes:

 • Radboud University
 • The Hague University of Applied Sciences
 • Rotterdam Business School
 • Fontys University of Applied Sciences
 • Willem de Kooning Academy
 • HZ University of Applied Sciences

Čehija
Izstādē Rīgā ieradīsies 4 Prāgas universitātes: Charles University in Prague, University of Chemistry and Technology, Academy of Arts, Architecture and Design, Academy of Performing Arts.

 • Charles University in Prague (Kārļa universitāte Prāgā) ir galvenā Čehijas universitāte un vecākā centrālās Eiropas universitāte, kuru 1348. gadā dibinājis Kārlis IV. Universitātes ietvaros darbojas 3 institūti un 17 fakultātes. Kopējais studentu skaits ir 51 438, 7000 no kuriem ir ārzemju studenti. Angļu valodā tiek piedāvātas šādas programmas: medicīna, stomatoloģija, farmācija, matemātika, fizika, sociālās zinātnes, jurisprudence, sports, datorzinātnes u.c. Universitāte ir galveno Eiropas augstāko izglītības iestāžu asociācijā kopā ar Sorbonnas, Oksfordas un Boloņas universitātēm. Šanhajas reitings to ir iekļāvis 300 labāko pasaules universitāšu sarakstā, savukārt pašā Čehijā tā ir līdere starp pārējām universitātēm.
 • University of Chemistry and Technology ir lielākā ķīmijas un ķīmiskās rūpniecības universitāte Čehijā. Universitātes statusu saņēmusi 1952. gadā, pirms tam bija daļa no tehniskās universitātes. Jau kopš dibināšanas brīža universitāte ir viens no galvenajiem Eiropas pētniecības centriem ar 200 gadu pieredzi ķīmijas nozares speciālistu sagatavošanā, un ir viena no 28 Čehijas valsts augstākajām mācību iestādēm. Universitāte ir Eiropas Nacionālo Inženieru Asociāciju Federācijas (FEANI) un Starptautiskās Inženieru Izglītības Kopienas (IGIP) biedrs. Viens no universitātes slavenākajiem absolventiem ir ķīmiķis Oto Vihterle, mīksto kontaktlēcu izgudrotājs.
 • Academy of Arts, Architecture and Design 1885.gadā dibināja imperators Francs Jozefs kā lietišķās mākslas skolu. Šobrīd akadēmijā darbojas 6 fakultātes: arhitektūras, glezniecības, dizaina, grafikas un lietišķās mākslas un mākslas vēstures fakultāte. Akadēmija piedāvā plašu maģistra programmu klāstu angļu valodā.
 • Academy of Performing Arts – lielākā akadēmija Čehijas republikā, kas specializējas mūzikas, deju, teātra mākslas, kino un mēdiju studijās. Lielākā programmu daļa tiek piedāvāta angļu valodā. Tiek piedāvāti arī 5 nedēļu gari profesionālie kursi vasaras periodā.

Spānija
Rīgā ieradīsies viena no Eiropas labākajām biznesa skolām IE Business School (Madride). Financial Times 2017 reitingā IE Business School MBA programma ieņem 3. vietu Eiropā, 8. vietu pasaulē un 1. vietu Spānijā. Skola piedāvā tikai maģistrantūras un doktorantūras programmas – MBA, Master in Finance, Master in Management, Specialized Masters, DBA, PHD. Šobrīd universitātē mācās studenti no 128 pasaules valstīm. IE Business School absolventu vidējā alga ir 168.900 $ gadā.

Izstādē varēs iepazīties arī ar pārstāvi no Universidad Nebrija – privāto universitāti Madridē, kas apmaiņas programmu ietvaros ik gadu uzņem 500 ārzemju studentu. Universitāte ir aktīva Socrates-Erasmus+ programmas dalībniece, tai ir līgumi ar vairāk kā 80 universitātēm un tā ir gatava uzņemt studentus no Baltijas valstīm.

Itālija
Pirmo reizi uz Latviju brauc slavena itāļu modes skola Polimoda, kas ir atzīta par nr.1 Itālijā un nr.8 visā pasaulē. Skola atrodas Florencē un tās ir prezidents ir Ferručo Ferragamo, mantinieks un kompānijas Salvatore Ferragamo prezidents. Polimoda piedāvā plašu bakalaura un maģistra programmu klāstu modes jomā: Fashion Design, Fashion Technology, Leather Technology, Business of Fashion, Fashion Marketing Management, Fashion Art Direction, Fashion Styling, Fashion Design Management. Izstādes ietvaros skolas pārstāvis vadīs lekciju-semināru visiem, kam interesē mode un izglītības iegūšana šajā jomā.

Dānija
Dānijā augstākā izglītība Eiropas Savienības pilsoņiem ir bez maksas. Protams, mūsu studentus interesē tieši programmas angļu valodā. Izstādē būs iespēja tikties ar University of Southern Denmark pārstāvjiem.

Somija
Arī Somijā Eiropas Savienības studentiem mācības ir bez maksas. Izstādē būs pārstāvēta Häme University of Applied Sciences (HAMK), kura piedāvā šādas programmas angļu valodā: International Business, Electrical and Automation Engineering, Construction Engineering, Mechanical Engineering and Production Technology. Savukārt maģistri var studēt programmas, kas saistītas ar biznesu.

Šveice
Šveice sevišķi lepojas ar savām viesnīcu biznesa un tūrisma programmām. Programmās veiksmīgi apvienotas mācības ar apmaksātu praksi, kas tiek organizēta katru otro semestri. Swiss Education Group izstādē pārstāvēs 5 mācību iestādes:

 • Hotel Institute Montreux (HIM)
 • Swiss Hotel Management School (SHMS)
 • Cesar Ritz Hospitality College
 • IHTTI
 • César Ritz Colleges Switzerland - Lucerne Campus.

VATEL International Business School, Hotel & Tourism Management (atrodas Martigny) – biznesa skola piedāvā bakalaura un maģistra programmas viesnīcu un tūrisma biznesa jomās angļu un franču valodā.

Neatņemama mācību procesa sastāvdaļa ir ikgadējas, profesionālas prakses iziešana četrās pieczvaigžņu viesnīcās.

BHMS ir vēl viena viesnīcu biznesa skola, kas piedalīsies izstādē. Tā atrodas vāciski runājošajā Šveices daļā, Lucernas pilsētā. Šeit tika izstrādāta viena no īsākajām bakalaura programmām Šveicē - studentiem ir iespēja saņemt diplomu "Viesnīcu menedžmenta" specialitātē 18 mācību mēnešos +18 prakses mēneši. Līdzīgas mācības citās Šveices menedžmenta skolās aizņem 24 mēnešus + 12 prakses mēnešus. Tādā veidā BHMS absolventi iegūst priekšrocība 6 papildus apmaksātu prakses mēnešu apmērā.

Ķīna
Ķīna strauji kļūst par populāru studiju galamērķi Eiropas studentiem. 25 no Ķīnas Tautas Republikas universitātēm ir iekļautas pasaules top 500 universitāšu sarakstā pēc QS World University Rankings 2018 reitinga. Izstādē Days of International Education piedalīsies 6 universitātes, kas piedāvā mācību programmas angļu valodā, kā arī programmas ar pakāpenisku pāreju uz ķīniešu valodu. Tiecieties Rīgā ar pārstāvjiem no University of Science and Technology of China, Shanghai University of Sport, Shaanxi University of Science and Technology, Ningxia University, Hunan University, The Chinese University of Hong Kong, Shenzhen

ASV
Norwich University, Vermont tika dibināta 1819.gadā kā zinātniska un militāra akadēmija. Tā ir vecākā militārā koledža ASV un ir saņēmusi akreditāciju ne tikai no Izglītības Ministrijas, bet arī no ASV Aizsardzības Ministrijas. Šī bija pirmā mācību iestāde ASV, kas sāka uzņemt meitenes. Universitātes absolventi strādā gan militārās, gan civilajās jomās. Arī mācību process var būt civili vai militāri orientēts; 60% no studentiem izvēlas militāro apmācību. Universitātei ir plašs stipendiju fonds un mūsu studentiem ir lieliska iespēja samazināt mācību un dzīvošanas izdevumus. Universitāte arī meklē talantīgus basketbola, hokeja, regbija, futbola un volejbola spēlētājus. Daudzas universitātes programmas ir starptautiski atzītas, piemēram Cyber Security (kiberdrošība).

Starptautiskās universitātes
ESCP Europe Business School – Eiropas biznesa skola, kas atrodas Parīzē, Londonā, Madridē, Turīnā, Berlīnē un Varšavā. Tā ir dibināta 1819.gadā un ir vecākā pasaules biznesa skola. ESCP Europe programmām ir starptautiska, trīskārša AMBA, EQUIS, un AACSB akreditācija. Skolas absolventi ir daudzas slavenas biznesa un politikas personības, tajā skaitā Patriks Tomass (CEO Hermès), bijušais Francijas premjerministrs Žans-Pjērs Rafarēns un Eiropas komisijas loceklis iekšēja tirgus un pakalpojumu nozares jautājumos Mišels Barnjērs. Skola piedāvā plašu biznesa maģistra programmu klāstu angļu valodā.

EU Business School arī ir kampusi dažādās Eiropas pilsētās, kur ir vienota mācību sistēmā. Tādā veidā, students pēc savas vēlmes var izmēģināt mācīties dažādās valstīs, apgūstot vienu mācību programmu.

Skola ir dibināja 1973.gadā un šobrīd piedāvā bakalaura un maģistra studiju programmas biznesa jomā. Piemēram, biznesa administrācija, sabiedriskās attiecības, tūrisma menedžments, finanses un bankas darbība, sporta menedžments, dizaina menedžments, mārketings.

Skolas Eiropas kampusi atrodas Šveicē (Ženēva un Montrē), Spānijā (Barselona) un Vācijā (Minhene).

Tiecieties ar ārzemju universitāšu pārstāvjiem izstādē Days of International Education 24.martā Rīgā, viesnīcas Radisson Blu Hotel konferenču centrā Elizabetes ielā 55. Atceraties, ka mācību iestādes izvēle ir nopietns lēmums un pareiza un laicīgi iegūta informācija ir panākumu atslēga!

"Starptautiskās Izglītības Dienas"
24.martā Rīgā
viesnīcas Radisson Blu Hotel Latvija konferenču centrā (Elizabetes ielā 55)

Izstādes darba laiks: 10.00 – 17.00
Ieeja bez maksas
Sīkāka informācija un dalībnieku saraksts:
www.balticcouncil.lv

Izstādes rīkotāji - labākie konsultanti ārzemju izglītības pasaulē

BALTIC COUNCIL FOR INTERNATIONAL EDUCATION;
Ģertrūdes ielā, 33/35, Rīga t. 67317627
info@balticcouncil.org
www.balticcouncil.lv

Izglītības aģentūra MERIDIAN GROUP
Ģertrūdes ielā, 33/35, Rīga t. 67311610
Kuldīgas ielā, 17, Ventspils, t. 636 07870
info@meridian.lv
www.meridian.lv

Sharing Options

Source

Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form

Komentāri
komentēt kā anonīms lietotājs
Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem
Lasīt komentārus Lasīt komentārus