Foto: AFP/Scanpix

Krievijas karogi ir pacelti virs visām 193 armijas daļām Krimas pussalā, atsaucoties uz Krievijas armijas ģenerāli Valēriju Gerasimovu, vēsta aģentūra "RIA Novosti".

"Uz 26. martu Krievijas Federācijas karogi pacelti visās 193 Krimas Republikā dislocētajās Ukrainas Bruņoto spēku daļās un iestādēs," paziņoja Krievijas Ģenerālštāba vadītājs. Viņš norāda, ka militārajās pilsētiņās Krievijas karogi pacelti svinīgās ceremonijās, skanot Krievijas himnai.

Karavīri, kuri vēlas turpināt dienestu Ukrainas armijā, ir nodevuši ieročus un gatavojas organizētai izbraukšanai no Krimas, viņš piebilst. Ar Ukrainas armiju panāktā vienošanās paredz, ka Ukrainas karavīri un viņu ģimenes no Krimas dosies prom pa dzelzceļu, skaidro Gerasimovs.

Ukrainas karoga nolaišanas un Krievijas karoga pacelšanas ceremonija bāzē Sevastopolē redzama šajā "Vice" video. Kā redzams (no 5:30), daļa Ukrainas karavīru spītīgi turpina dziedāt Ukrainas himnu, kad, Krievijas karogu paceļot, orķestris spēlē Krievijas himnu.

Krievija un Ukraina ir vienojusies par Krimā esošo Ukrainas spēku izvešanu no pussalas. Turpināt dienestu Krievijas armijā nolēmuši aptuveni 50% Ukrainas karavīru. 

Jau vēstīts, ka otrdien vakarā Krievijas spēki ieņēma pēdējo Ukrainas karakuģi "Čerkasi", kura komanda vēl nebija padevusies. Pirmdien krita desanta kuģis "Konstantīns Oļšanskis".

Krievijas karogs ir pacelts virs 51 Ukrainas kuģa, norāda Militāri politisko pētījuma centra vadītājs Dmitrijs Timčuks. Viņš gan piebilst, ka Ukrainas spēki Krimā joprojām kontrolē vēl 10 kuģus, ziņo aģentūra UNIAN.

Vēstīts, ka Krievija ir okupējusi un anektējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Maskava ir paziņojusi, ka aizstāv krievvalodīgos un patur tiesības savus tautiešus aizsargāt arī citos Ukrainas reģionos.

Pēc 16. martā Krimā notikušā starptautiski neatzītā referenduma, kurā 97% balsotāju izteikuši vēlmi pievienoties Krievijai18. martā Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja līgumu par pussalas uzņemšanu Krievijas Federācijas sastāvā.

Kijeva un ASV un Eiropas Savienība (ES) referendumu, kurš noticis pārkāpjot Ukrainas un starptautiskos likumus, kā arī Krievijas militārās intervences apstākļos, neatzīst. Ukrainas amatpersonas norāda, ka referenduma rezultāti un tā augstā aktivitāte (piedalījušies 83% Krimas iedzīvotāju) ir falsificēti.

Krimas pussala Krievijas spēku kontrolē atrodas jau no februāra beigām, kad svarīgākos objektus un Ukrainas armijas bāzes ir ieņēma vai ielenca bruņotas vienības, kuras plaši uzskata par Krievijas karaspēku, lai gan Krievija savu spēku klātbūtni ārpus bāzēm Krimā noliedza.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!