2010.gadā mūžībā aizgājušais mākslinieks ar saviem darbiem ieguvis slavu un apbalvojumus visos sešos pasaules kontinentos.

"Jānis ir vienreizēja un neatkārtojama personība, tāds cilvēks, kurš ir tik daudz pārcietis. Tie, kas nezina, kas nav redzējuši Jāni, Jānim jau nebija roku un kā viņš pielāgoja tādus instrumentus, lai viņš varētu fotografēt un taisīt tik smalkus darbus, kur cilvēkam ir abas rokas un viņš nespēj tādus uztaisīt kā Jānis taisīja tajā izohelijas tehnikā," stāsta fotovēsturnieks Pēteris Korsaks.

Jānis Gleizds galvenokārt fotografējis motosporta sacensības, cilvēkus, portretus un aktus, ar kuriem mākslinieks ieguvis vislielāko atpazīstamību. Fotomākslimieks un Latgales fotogrāu biedrības vadītājs Igors Pličs secina, ka tas bijis grūts laiks. Agrāk nebija Photoshop, ar ko apstrādāt bildes un visu pielabot fotomāksliniekiem nācies ar zīmuli, otiņu un dzēšgumiju. Igors Pličs atdzīst, ka Jānis Gleizds savā laikā esot pārsteidzis tieši ar izohelijas tehniku, kas ir ļoti sarežģīta.

Mākslinieks izohelijas tehnikā radījis darbus, kas ieguvuši divpadsmit zelta medaļas. Jānis Gleizds ar savu darbu ir lielisks piemērs tam, ka cilvēks ar savu gribasspēku, var piepildīt savas ieceres un kļūt par paraugu citiem.