Tatva ir saules vilnis. Tātad ir loģiski, ka tatvas darbojas tikai no saules lēkta līdz rietam. Viens saules vilnis (tatva) ilgst 24 minūtes. Pavisam ir piecas tatvas, katra 24 minūtes gara. 5x24=120 minūtes – tas nozīmē, ka dienas laikā ik pēc divām stundām tatvas atkārtojas.

Lai uzzinātu, no kuras stundas un minūtes jāsāk rēķināt tatvas, ir jānosaka, cikos konkrētā dienā un vietā ir saules lēkts. Man vislabāk patīk programma Zet vai šī vietne. Saules lēkta laiku vari paskatīties arī kalendārā.

Un nu – tatvu apraksti.

1. Saturna tatva

Šis laiks ir piemērots tikai meditācijai un tam, lai iedziļinātos sevī. Labāk nesākt nekādu darbību, jo tik un tā nekāds rezultāts netiks gūts. Cilvēkiem ir nosliece uz pesimismu un grūtsirdību. Bieži vien viņi nespēj saprast pat visvienkāršākās lietas, uztvere palēninās, ir vērojama izklaidība, aizmāršība.
Vienīgais, ko ir iespējams sākt, – gari jūras ceļojumi ar nolūku nevis izklaidēties, bet gan meditēt.

2. Merkura tatva

Virzīšanās uz priekšu. Kontaktu dibināšana un informācijas apmaiņa, bet šajā laikā arī sāk izplatīties tenkas, apmelojumi un krāpšana. Labi sākt ceļojumu, bet ne garu un tālu.

Jārisina problēmas, kurās ir steidzami jāgūst atbilde.

3. Marsa tatva

Šā laika nelabvēlīgā ietekme izpaužas tā, ka cilvēkam rodas tieksme rīkoties agresīvi. Negribot tiek izprovocēti strīdi, pat vēršoties pie cilvēka ar labiem nodomiem. Pozitīvā ietekme der karadarbības sākšanai, uzņēmumiem, kas saistīti ar uguni vai dzelzi, ieročiem, mašīnām, kā arī darbībām, kurās ir vajadzīga drosme un spēks.

Laba vielmaiņa, tāpēc var ieturēt maltīti, lai uzņemtās kalorijas tiktu ātri sadedzinātas. Vēlme pēc asa ēdiena.

4. Jupitera tatva

Sniedz dzīvotgribu, prieku, taisnīgumu un mīlestību. Konservatīva tatva, kas veicina jau esošā saglabāšanos, tā ir likuma un taisnīguma, kā arī veselīga optimisma un humānas rīcības iemiesojums.
Tai nav negatīvas iedarbības. Jebkurš šajā laikā sāktais darbs norit veiksmīgi un labvēlīgi, turklāt tas ir stabils, izturīgs un drošs.

Jāsāk viss, kas ir ilgstošs un stabils, – mājas celtniecība, iestāšanās jaunā darbā, pārcelšanās vai pārbraukšana uz jaunu māju vai pilsētu, noturīgu saišu veidošana.

5. Veneras tatva

Šīs ir visizdevīgākais laiks darījumu un līgumu slēgšanai, naudas ieguldīšanai, finanšu lietu sakārtošanai.

Labvēlīgs laiks pirkumiem – it īpaši skaistuma priekšmetu iegādei, jauna darba sākšanai, dzīvesvietas maiņai.

Šī tatva iedarbojas labvēlīgi: tā sniedz prieku, mieru, izpratni, līksmību, dažādas spēles un izpriecas.

Novēlu interesi aprēķinos!