Baravikas ieliek bļodā, aplej ar vienu litru verdoša ūdens un uzliek vāku. Uz kādu laiku atstāj baravikas sasūkties. Ūdeni, kurā mērcētas baravikas atstāj vēlākam, tas būs nepieciešams, lai piešķirtu risoto vajadzīgo garšu.

Pusīti buljona kubiņa izšķīdina 500 ml verdoša ūdens. Sīpolu un ķiplokus smalki sagriež, liek pannā kopā ar olīveļļu un sautē aptuveni 10 minūtes.

Tikmēr sagriež gailenes un baravikas un pievieno tās sīpolu-ķiploku maisījumam. Cep 5-10 minūtes uz vidējas vai lēnas uguns, līdz šķidrums ir iztvaikojis. Pievieno rīsus, visu kārtīgi samaisa un cep aptuveni divas minūtes.

Rīsiem pievieno kausiņu šķidruma, kas palicis no izmērcētajām baravikām. Tad turpina pievienot pa kausiņam ikreiz, kad šķidrums pannā jau paspējis sasūkties. Kad baraviku šķidrums ir beidzies, tādā pašā veidā turpina pievienot dārzeņu buljonu. Katru reizi risoto kārtīgi jāapmaisa

Šķidrumu turpina pievienot, līdz rīsi kļūst mīksti. Tas varētu aizņemt aptuveni 25-30 minūtes.

Kad rīsi ir gandrīz gatavi, tiem pievieno kokosriekstu pienu un labi apmaisa. Pievieno sāli un piparus pēc garšas. Visbeidzot noņem risoto no uguns un pievieno svaigu timiānu.

Gaileņu un baraviku risoto
Foto: Leaving Big

Lai labi garšo!

Kāda ir Tava iecienītākā recepte? Pastāsti to citiem, sūti recepti ar foto uz receptes@delfi.lv. Interesantākās idejas publicēsim Tasty.lv recepšu katalogā. Ik mēnesi izvēlēsimies vienu, interesantāko recepti, kuras autoru gaida vērtīga balva no Tasty.lv!