Foto: Publicitātes foto
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS) izveidota mūsdienīga ortopēdijas laboratorija, kas tapusi, pateicoties SIA "Mikrotīkls" ziedojumam, un ir izmaksājusi 36 tūkstošus eiro. Tajā turpmāk rosīsies Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes studenti un mācībspēki, noritēs lekcijas, praktiskās nodarbības un pētniecība, informēja LU Medicīnas fakultātes pārstāve Evija Ansonska.

"Ortopēdijas laboratorija, kurā katru gadu studēs un pētniecības darbus izstrādās vairāk nekā 150 LU Medicīnas fakultātes ārstniecības studentu, rezidentu un jauno pētnieku, ir nozīmīgs ieguldījums Latvijas medicīnas izglītībā. Esam gandarīti, ka, pateicoties "Mikrotīkls" un LU Fonda atbalstam, tiks nodrošināta diagnostikas izmeklējumu pieejamība universitātes mācībspēkiem un studentiem," uzsver LU Medicīnas fakultātes asociētais profesors Valdis Folkmanis.

Laboratorijas atklāšanā piedalījās LU prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā prof. Valdis Segliņš un Medicīnas fakultātes vadība – dekāns asoc. prof. Valdis Folkmanis un prof. Gustavs Latkovskis, kā arī traumatologi ortopēdi prof. Konstantīns Kalnbērzs un pētnieks Sergejs Zadorožnijs. Pasākumu ar dalību bija pagodinājuši SIA "Mikrotīkls" īpašnieki Arnis Riekstiņš, "Hectec Gmbh." pārdošanas pārstāve NVS un Baltijas valstīs Tatjana Belousova, kā arī LU Fonda pārstāvji – valdes priekšsēdētājs prof. Ivars Lācis un izpilddirektore Laila Kundziņa-Zvejniece.

"Laboratorijā studenti apgūs, kā pareizi analizēt radioloģiskos izmeklējumus, izmantojot moderno tehnoloģiju priekšrocības, tādas kā kontrastu maiņa, attēla palielināšana, kalibrēšana un precīza mērījumu veikšana. Pateicoties "mediCAD" programatūrai, kuru LU Medicīnas fakultātes ortopēdijas laboratorijai uzdāvinājusi vācu kompānija "Hectec Gmbh.", būs iespējama pat ortopēdisko operāciju etapu simulācija un implantu plānošana," stāsta Sergejs Zadorožnijs.

Līdz šim LU Medicīnas fakultāte mācību procesā bieži tika izmantotas radioloģisko izmeklējumu filmu izdrukas un studentiem nebija pieejama mūsdienīga informācija par jaunākajām tehnoloģiskajām iespējām izmeklējumu digitālā apstrādē, piemēram, trīs dimensiju rekonstrukcijas, iespēja iemācīties analizēt radioloģiskos izmeklējumus tā, kā to dara ārsti ikdienā. Jaunajā laboratorijā būs iespējams automatizēt vizuālās diagnostikas izmeklējumu apriti, izveidot vienotu un drošu datubāzi, lietotāju piekļuves un pārvaldības sistēmu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!