Foto: Publicitātes foto
Melngalvju namā no 29.jūlija būs apskatāma knipelēto mežģīņu izstrādājumu izstāde "Mūžība un mirkļi mežģīnēs," kas atklāt vēsturi un ļauj ļauties mežģīnēm toreiz un tagad. Izstāde atklās senās amata prasmes daudzveidīgo dabu un iespējas izstrādāt mūsdienīgus rokdarbus, kā arī piedāvās izstādes apmeklētājiem ievingrināt roku pie amata pratējām.

Pasaulē knipelētās mežģīnes šobrīd piedzīvo jaunu uzplaukuma vilni – tās ir iekļautas UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas konvencijā. Arī Latvijā sabiedrība pamazām no jauna iepazīst šo seno mākslu, kas Baltijas iedzīvotāju apģērbos un mājokļos ienāca jau 17. - 18. gadsimtā, taču no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta 90. gadiem knipelēto mežģīņu darināšanas prasme bija saglabājusies vairs tikai atsevišķās ģimenēs.

Atdzimšana atsākās, nodibinoties jauniem kontaktiem ar Eiropas un Ziemeļu valstīm un atgriežoties vēlmei iegūt savā īpašumā īstu tautas tērpu ar īstām mežģīnēm. Lai arī knipelēšanas prasmi apguvušos Latvijā varam skaitīt simtos, tas joprojām ir tikai entuziastu sirdsdarbs.

Izstādē "Mūžība un mirkļi mežģīnēs" būs apskatāmi Knipelēto mežģīņu darinātāju apvienības "Savija"(Latvija) un Pērnavas mežģīņu darinātāju studijas /Pärnu Pitsistuudio/ (Igaunija) dalībnieku darbi.

Izstāde "Mūžība un mirkļi mežģīnēs" būs apskatāma līdz 21. augustam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!