Eiropas futbola čempionāta finālturnīra C apakšgrupas otrās kārtas spēlē ceturtdien pašreizējā pasaules un kontinenta čempionvienība Spānija ar rezultātu 4:0 (1:0) uzvarēja Īrijas izlasi.

Izcīnītie trīs punkti ļāva Spānijai kļūt par savas apakšgrupas līdervienību, kamēr Īrija kā pirmā komanda turnīrā zaudēja visas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā.

Divus vārtus Spānijas vienības labā guva Fernando Torress, kurš izlases rindās lielajos turnīros nebija izcēlies kopš 2008.gada Eiropas čempionāta finālmača, bet vienreiz izcēlās Davids Silva un Fransesks Favregass.

EURO 2012 laikā pēc katras spēles izvēlies savu Spēles Zvaigzni un nobalso!
$t1='spanija'; $t2='irija'; include("/www/htdocs/sport/includes/projects/euro2012/delfistar/bestplayer5.inc");?>

Lai arī jau mača otrajā minūtē sitiens pa Spānijas izlases vārtiem padevās īru vienības uzbrucējam Saimonam Koksam, veiksmīgāk spēli sāka Spānija, kad jau ceturtajā minūtē izvirzījās vadībā. Spēcīgs un precīzs sitiens no soda laukuma robežas padevās Torresam, kurš iepriekšējā vienības cīņā nebija iekļauts sākumsastāvā. Pēc gūtajiem vārtiem iniciatīva pārgāja pašreizējo čempionu rokās, taču izvēstā un plašā futbolistu saspēle gādāja tikai par pārsvaru bumbas kontroles rādītājos, kamēr bīstami momenti pie Šeja Givena sargātajiem Īrijas izlases vārtiem neradās.

Spānijas izlasei izdevās regulāri nogādāt bumbu Īrijas komandas soda laukuma tuvumā, bet iespēles tajā futbolisti spēja veikt tikai no laukuma malām, dodot īriem iespējas veiksmīgi cīnīties otrajā stāvā. Bīstams sitiens no soda laukuma robežas padevās Ksavi Alonso, taču lielākā daļa spāņu raidījumu tika bloķēti. Tikmēr Īrijas izlase Ikera Kasiljasa sargātajiem vārtiem pietuvojās reti, teju visus spēkus koncentrējot aizsardzības pienākumu veikšanai. Pašās puslaika beigās Spānijas izlasei bija divas labas iespējas dubultot pārsvaru, tomēr pašaizliedzīgi nospēlēja pretinieku vienības aizsargi, kamēr precīzs vārtos bija Givens.

Līdzīgi kā pirmajā puslaikā, arī otrās 45 minūtes daudz veiksmīgāk sāka Spānijas izlase, gūstot savus otros vārtus. Ceturtajā puslaika minūtē divus sitienus pa Īrijas valstsvienības vārtiem veica Alonso un Andress Injesta, bet pēc otrā, kuru atvairīja Givens, bumba nonāca pie Silvas - uzbrūkošais pussargs teicamā stilā apspēlēja trīs pretinieku futbolistus un ar izcili precīzu sitienu panāca 2:0 Spānijas izlases labā.

Cīņas turpinājumā īrus no trešo vārtu zaudējuma skaistā lēcienā glāba Givens, atvairot spēcīgu Ksavi Ernandesa sitienu, bet mazliet vēlāk gar pašu vārtu stabu bumbu raidīja Serhio Buskets. Īrijas izlasei tikmēr izdevās pāris bīstami pretuzbrukumi, taču sitiena vietā allaž priekšroka tika dotai vēl vienai piespēlei, kas ļāva spāņiem pagūt likvidēt briesmas. Vēlāk īriem padevās vēl pāris daudzsološi uzbrukumi, tomēr tie veidoja pārrāvumus aizsardzības līnijā, ko izmantoja Torress, atbrīvojot sev ceļu līdz Givena vārtiem un ar sitienu tuvajā stūrī panākot 3:0.

Arī mača izskaņā pārsvars piederēja Spānijas komandai, kas pamanījās gūt arī ceturtos vārtus, kad precīzi vārtu tālajā stūrī sita uz maiņu nākušais Favregass.

Kā ziņots, citā C apakšgrupas otrās kārtas spēlē ceturtdien Itālijas izlase cīnījās neizšķirti 1:1 (1:0) ar Horvātijas valstsvienību.

Pirms tam pirmajā kārtā Spānija cīnījās neizšķirti 1:1 ar 2006.gada Pasaules kausa ieguvēju Itāliju, bet Horvātijas izlase ar 3:1 uzvarēja Īrijas valstsvienību.

Pēc divām kārtām pa četriem punktiem ir Spānijas un Horvātijas izlasēm, bet labākas gūto un zaudēto vārtu attiecības dēļ pirmajā vietā atrodas spāņi. Itālijas izlases kontā tikmēr divi punkti, bet Īrija pie punktiem nav tikusi.

Pēdējā spēļu kārtā pirmdien Horvātija tiksies ar Spāniju, bet Itālija spēkosies ar Īriju.

Pēc viena apļa turnīra ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās vienības, bet finālspēle paredzēta 1.jūlijā.

Spānijas izlases sastāvs: Ikers Kasiljass, Hordi Alva, Serhio Ramoss, Herards Pikē, Alvaro Arveloa, Ksavi Alonso (Havi Martiness, 65.min.), Serhio Buskets, Ksavi Ernandess, Andress Injesta (Santi Kazorla, 79.min.), Fernando Torress (Fransesks Favregass, 73.min.), Davids Silva.

Īrijas izlases sastāvs: Šejs Givens, Džons O'Šī, Šons Sentledžers, Ričards Danns, Stīvens Vords, Damjēns Dafs (Džeimss Makklīns, 76.min.), Glens Vīlens (Pols Grīns, 80.min.), Kīts Endrjūss, Eidens Makgīdijs, Robijs Kīns, Saimons Kokss (Džonatans Valterss, 46.min.).