"Vēl tas nav oficiāli noticis, bet nodarbojos ar šo jautājumu," teica Vasiļjevs.

Viņš gan nevarēja pateikt, vai turpmāk varēs palīdzēt Latvijas izlasei, kaut vācu medijiem izteicies, ka, visticamāk, tas vairs nenotiks.

"No vācu puses varu paturēt abas pases, tā nav tā problēma. Ceru, ka arī Latvijā man ļaus saglabāt abas pilsonības, bet tas vēl ir jāizpēta. Tāpat nezinu, vai varēšu vēl spēlēt izlasē," stāstīja Vasiļjevs.

"Man bija smagi šādi beigt karjeru valstsvienībā, tomēr vēlos pilnībā koncentrēties Krēfeldes "Pinguine" komandai," Vasiļjevu citē portāls "rp-online.de". "Krēfeldē jūtos kā mājās un šo redzu kā loģisku soli. Īpaši, ja tas palīdz komandai. Ceru, ka Krēfeldē spēlēšu vēl ilgi un kādu dienu beigšu šeit karjeru."

Arī komandas vadība Vasiļjeva soli nosaukusi kā "ļoti svarīgu".

Vēlāk piektdien vācu masu mediji ziņoja, ka Vasiļjevam svinīgi jau pasniegts Vācijas naturalizācijas sertifikāts un viņš Vācijas čempionātā neskaitīsies kā ārzemnieks.

Kā portālam "Delfi" skaidroja Latvijas Republikas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs, šajā gadījumā Vasiļjevam ir jāizvēlas Vācijas vai Latvijas pilsonība, jo Latvija dubultpilsonību šādos gadījumos nepieļauj.

"Pirmkārt, pēc dubultās pilsonības konstatēšanas mēs ļaujam cilvēkam izvēlēties palikt Latvijas pilsonībā vai pieņemt citas valsts pilsonību. Tikai tajā gadījumā, ja šis cilvēks nav veicis izvēli, vēršamies tiesā ar prasību atņemt Latvijas pilsonību," skaidroja Rjabcevs.

Kā ziņots, vēl šonedēļ sarunā ar laikrakstu "Diena" Vasiļjevs izteicās, ka labprāt beigtu karjeru Latvijas izlasē, tomēr nepieciešamības gadījumā būs gatavs tai palīdzēt.

"Ir jau iekrāti desmit pasaules čempionāti, pēdējos astoņus gadus regulāri esmu palīdzējis izlasei. Katru pavasari pagarinot sezonu, parādās nogurums," stāstīja Vasiļjevs. "Tas arī ir galvenais iemesls. Ne tikai fiziskais, bet arī psiholoģiskais nogurums ir par iemeslu tam, kāpēc nākamajā pavasarī domāju atteikties no spēlēšanas pasaules čempionātā."

"Situācijas mēdz būt dažādas. Ja tomēr būs tā, ka mana palīdzība būs ļoti nepieciešama, tad izvērtēšu situāciju," Vasiļjevs neteica kategorisku nē. "Nedomāju gan, ka arī nākamgad būs sastāva komplektācijas problēmas. Gan jau nebūs tik daudz traumēto un arī tie, kas šogad nespēlēja, atgriezīsies valstsvienībā."

Vasiļjevs Vācijas čempionātā spēlē kopš 2004.gada, bet "Pinguine" vienību viņš pārstāv pēdējās sešas sezonas no kurām četras bijis tās kapteinis. Krēfeldē jau ilgstoši par treneri strādā arī Herberta tēvs Haralds Vasiļjevs.

Vairāki Latvijas hokejisti Vācijas pilsonību pieņēma pagājušā gadsimta izskaņā, lai, spēlējot zemākajās līgās, neskaitītos kā leģionāri. Viens no tiem bija arī Latvijas izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks, kurš joprojām ir Vācijas pilsonis.

Latvijas izlases sastāvā pasaules čempionātos Vasiļjevs debitēja 1998.gadā Šveicē un kopā piedalījās desmit pasaules čempionātos, kuros guva deviņus vārtus un izpildīja 17 rezultatīvas piespēles. Sekmīgākais Vasiļjevam bija 2009.gada sacensības Bernē, kurā viņš ar trijiem vārtiem un sešām rezultatīvām piespēlēm palīdzēja Latvijas izlasei izcīnīt septīto vietu.

Šī gada pasaules čempionātā Vasiļjevs sešos mačos guva vienus vārtus un izpildīja divas rezultatīvas piespēles, tiekot pie pozitīva lietderības koeficienta +1. Latvijas izlase pasaules čempionātu noslēdza 13.pozīcijā.