Latvijas jaunā vieglatlēte Gunta Latiševa-Čudare trešdien ieņēma 32.vietu Barselonā notiekošajā pasaules junioru čempionātā 400 metru skrējienā.

Savā priekšsacīkšu skrējienā Latiševa-Čudare finišēja pēc 55,57 sekundēm, kas deva ceturto vietu.

Starp visām sportistēm Latiševa-Čudare pirmajā kārtā sasniedza 32.rezultātu. Savukārt uzvaru priekšsacīkstēs ar rezultātu 52,58 sekundes izcīnīja amerikāniete Ešlija Spensere.

Pusfinālā iekļuva katra skrējiena trīs ātrākās sportistes un vēl sešu ātrāko rezultātu uzrādītājas.

Līdz iekļūšanai pusfinālā Latiševai-Čudarei pietrūka 0,87 sekunžu.

Trešdien pasaules junioru čempionātā startēs vēl viens Latvijas sportists - vakara sesijā plkst.21.20 pēc Latvijas laika uz starta tāllēkšanas finālsacensībās stāsies Dairis Rinčs.

Kā ziņots, otrdien notikušajās kvalifikācijas sacensībās Rinčs labākajā mēģinājumā aizlēca 7,67 metrus tālu, sasniedzot jaunu personisko rekordu. Savā grupā Latvijas sportists ieņēma trešo vietu, bet otrajā grupā par viņu labākus rezultātu sasniedza divi sportisti.

Kvalifikācijas norma bija 7,70 metri, bet iekļūšanai finālā pietika ar 7,54 metrus tālu lēcienu.

Uzvaru kvalifikācijā izcīnīja krievs Sergejs Morgunovs, kurš sasniedza 8,01 metru.

Jau vēstīts, ka vēl otrdien pasaules junioru čempionātā startēja Latvijas jaunā šķēpmetēja Katrīna Sirmā, kura ieņēma 29.vietu.

Savā kvalifikācijas grupā Sirmā labākajā mēģinājumā aizmeta 46,73 metrus tālu, kas deva 15.rezultātu. Savukārt otrajā grupā par viņu labākus rezultātu sasniedza vēl 14 sportistes.

Kvalifikācijas norma bija 54,00 metri, bet iekļūšanai finālā pietika ar 50,79 metrus tālu raidījumu.