Latvijas vieglatlēte Dace Lina svētdien Londonas olimpiskajās spēlēs maratonā ieņēma 98.vietu, bet ar jaunu olimpisko rekordu ātrākā bija Etiopijas sportiste Tiki Gelana.

Latvijas sportiste jau ar pirmajiem kilometriem bija starp atpalicējām un tikai pēdējos kilometros iekļuva labāko simtniekā. Viņas rezultāts bija divas stundas un 47:47 minūtes. Viņas personiskais rekords ir divas stundas un 38:11 minūtes.

Vēl kilometru pirms finiša līderu trio skrēja kopā un uzvarētāju noskaidrojās praktiski pēdējos 500 metros, kad Gelana sāka kāpināt tempu. Finišā viņas rezultāts bija divas stundas un 23:07 minūtes, un Gelana par septiņām sekundēm laboja olimpisko rekordu. Tikai piecas sekundes viņai zaudēja Kenijas skrējēja Prisca Jeptū, bet bronzu ieguva krieviete Tatjana Petrova Arhipova (+22 sekundes un jauns personiskais rekords).