Negaidītu zaudējumu Londonas olimpisko spēļu vīriešu futbola turnīra pirmajā spēlē ceturtdien piedzīvoja spēcīgā Spānijas izlase.

Glāzgovā notikušajā D apakšgrupas pirmās kārtas mačā spāņi ar rezultātu 0:1 (0:1) atzina Japānas pārākumu.

Vienīgos vārtus 34.minūtē guva Juki Ocu, kurš ikdienā pārstāv Vācijas bundeslīgas čempionāta komandu Menhengladbahas "Borussia".

Jau kopš pirmā puslaika beigām Spānijas komandai nācās spēlēt mazākumā, jo sarkanā kartīte tika parādīta Injigo Martinesam.

Kaut olimpiskajā futbola turnīrā vīriešiem valstis pārstāv U-23 futbola izlases un katrā komandā tikai trīs spēlētāji drīkst būt arī vecāki, arī šai Spānijas izlasei ir spēcīgs sastāvs. Tā, piemēram, spāņu vārtus sargāja Davids de Heja, kurš ikdienā spēlē Anglijas premjerlīgas klubā Mančestras "United", bet visas 90 minūtes laukumā pavadīja pazīstamie futbolisti Hordi Alva un Huans Mata, kuri jūlija sākumā nacionālās izlases sastāvā triumfēja Eiropas čempionātā.

Kā ziņots, vēl vienā D apakšgrupas pirmās kārtas spēlē ceturtdien Hondurasas izlase cīnījās neizšķirti 2:2 (0:1) ar Maroku.

Tikmēr A grupā cīnīsies Lielbritānija, Senegāla, Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) un Urugvaja, B grupā spēkus samēros Meksika, Dienvidkoreja, Gabona un Šveice, bet C grupā spēlēs Brazīlija, Ēģipte, Baltkrievija un Jaunzēlande.

Pēc viena apļa izspēles katras grupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Kā ziņots, jau ceturtdien sākās sieviešu futbola turnīra sacensības, bet piektdien vēl pirms oficiālās Olimpiādes atklāšanas ceremonijas sacensties sāks arī loka šāvēji.

Londonas olimpiskās spēles ilgs no 27.jūlija līdz 12.augustam.