Kā ziņots, Latvijas hokeja izlase Eiropas Izaicinājuma kausa, kas risinās Norvēģijā, otrajā spēlē piektdien ar 7:1 (3:0, 2:0, 2:1) pārliecinoši uzvarēja Itālijas valstsvienību.

Divus vārtus Latvijas izlases labā guva Roberts Bukarts un Kaspars Saulietis, bet pa vieniem vārtiem guva Štāls, Andris Džeriņš un Gints Meija.

"Labi iesākām spēli, uzreiz guvām vārtus, līdz ar to pārņēmām spēles iniciatīvu. Visu spēli diktējām tempu, neļāvām itāļiem attapties," izteicās Štāls. "Jāuzsver komandas disciplīna gan mazākumā, gan vienādos sastāvos, kas bija uzvaras pamatā."

"Runājot par savu spēli, jāsaka, ka daudz palīdzēja maiņas partneri, bija viegli saprasties. Ļoti labi, ka pārliecinoši vinnējām, rīt noteikti centīsimies parādīt labu sniegumu," piebilda Štāls.

Otrās kārtas otrajā spēlē Ukrainas izlase ar 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzvarēja turnīra saimniekus norvēģus.

Turnīra kopvērtējumā pirms noslēdzošās spēļu kārtas pirmajā vietā ar pieciem punktiem atrodas Ukraina, kurai ar trīs punktiem seko Latvijas izlase. Tāds pats punktu skaits ir arī trešajā vietā esošajai Itālijai, bet ceturtajā vietā ar vienu punktu atrodas Norvēģija.

Sestdien Latvijas izlase turnīru noslēgs ar maču pret Norvēģiju.

Kā zināms, Latvijas izlase uz turnīru devusies ar diviem vārtsargiem, astoņiem aizsargiem un 13 uzbrucējiem.

Latvijas izlases galvenā trenera pienākumus šajā turnīrā pilda Leonīds Beresņevs, kurš aizstāj pašreizējo komandas treneri Oļegu Znaroku, kurš nodarbināts Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Maskavas "Dinamo".

Jau vēstīts, ka Beresņeva vadībā Latvijas U-20 hokeja izlase pagājušā gada decembrī triumfēja pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā un izcīnīja ceļazīmi uz augstāko divīziju.

Šis turnīrs Latvijas izlasei paredzēts kā sagatavošanās posms pirms gaidāmā pasaules čempionāta, kas norisināsies Slovākijas pilsētās Bratislavā un Kosičē.

Kā zināms, Latvijas izlase spēlēs vienā grupā ar pasaules čempioniem Čehijas izlasi, Somiju un Dāniju.

Latvijas izlases sastāvs Eiropas Izaicinājuma kausa turnīrā: vārtsargi - Ervīns Muštukovs, Edgars Lūsiņš; aizsargi - Georgijs Pujacs, Māris Jass, Jānis Andersons, Alberts Iliško, Maksims Širokovs, Sergejs Durdins, Mārtiņš Porejs, Mārtiņš Jakovļevs; uzbrucēji - Kaspars Saulietis, Armands Bērziņš, Juris Štāls, Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Gints Meija, Vitālijs Pavlovs, Lauris Bajaruns, Toms Zeltiņš, Gunārs Skvorcovs, Jānis Straupe, Elviss Želubovskis, Ronalds Ķēniņš.