Atvadoties no šāgada pasaules čempionāta, Šveices izlase, kas vēl pirms spēles ar ASV bija zaudējusi cerības iekļūt ceturtdaļfinālā, pēdējā mačā guva piecus vārtus, aizvadot rezultatīvāko spēli šajā turnīrā.

Šveices izlase uzvarēja ASV ar 5:3 (2:1, 2:1, 1:1), un noslēdza šo čempionātu devītajā vietā.

Pirmos vārtus šai spēlē guva amerikāņi (Kreigs Smits, 12.minūte), taču šveicieši ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet pirmā perioda 15. minūtē vēl arī izvirzījās vadībā. Vārtus Šveices izlases labā guva Kevins Ločers un Rafaels Diass.

Otrā perioda sākumā Ivo Rutemans panāca jau 3:1 Šveices izlases labā, bet pēc piecām minūtēm Raiens Šenons samazināja pretinieku pārsvaru līdz vieniem vārtiem – 3:2. Trešdaļas vidū šveicieši vēlreiz pārspēja ASV izlases vārtsargu Taju Konklinu, un pēc šiem zaudētajiem vārtiem Konklins tika nomainīts pret Elu Montoiju.

Amerikāņi nebūt negrasījās padoties, un trešā trešdaļa tika aizvadīta sīvā cīņā, un nepilnas divas minūtes pirms spēles beigu signāla Džeimss van Rīmsdaiks atkal samazina šveiciešu pārsvaru līdz minimumam – 4:3. Cerībā uz rezultāta izlīdzināšanu amerikāņi nomaina Montoiju pret sesto laukuma spēlētāji, taču veiksmīgāki mača nogalē ir šveicieši, kuri gūst piektos vārtus, Raienam Gārdneram raidot ripu tukšajos ASV izlases vārtos - 5:3.

Līdz šim visvairāk vārtu - četrus - Šveices izlase bija guvusi pirmās kārtas spēlē pret Baltkrieviju.

ASV izlasei ceturtdaļfinālā būs jātiekas ar Čehijas izlasi.

Turpinot iepriekšējos gados iesākto tradīciju, portāls "Delfi" pēc katra mača piedāvā līdzjutējiem izvēlēties savus spēles labākos spēlētājus.

$t1='asv'; $t2='sveice'; include "$includes_dir/projects/hockey2011/delfistar/bestplayer5.inc"; ?>