Līdz ar Londonas olimpisko spēļu sporta sacensību noslēgumu, kļuvis zināms, ka neoficiālajā valstu vērtējumā uzvaru svin ASV, kamēr Latvija ierindojas 49.vietā.

ASV Londonas olimpiskajās spēlēs izcīnīja 104 medaļas, no kurām 46 bija zelta, bet pa 29 bija sudraba un bronzas godalgas. Otrajā vietā ierindojās Ķīna, kas iekrāja 87 medaļas (38 zelta, 27 sudraba, 22 bronzas), bet labāko trijnieku noslēdza Lielbritānija, kurai šī ir labākā Olimpiāde valsts vēsturē. Olimpisko spēļu mājiniece iekrāja 65 medaļas - 29 zelta. 17 sudraba un 19 bronzas godalgas. Krievija ar 82 medaļām, no kurām 24 ir zelta, 25 - sudraba un 33 – bronzas, ieņēma ceturto vietu.

Latvija ar vienu zelta un vienu bronzas medaļu neoficiālajā valstu vērtējumā ieņem 49.vietu. Latvijas sportisti pirmo reizi kopš 1996.gada vasaras olimpiskajās spēlēm nespēja izcīnīt vismaz trīs godalgas. Atgādinām, ka Londonā Latvijai zeltu izcīnīja BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs, bet bronzu pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš.

Savukārt Lietuva iekrāja divas zelta, vienu sudraba un divas bronzas medaļas un kopvērtējumā ir 34. vietā, kamēr Igaunija vienu sudrabu un vienu bronzu ir dalītā 63.vietā. Medaļas izcīnīja 83 valstu sportisti.