Slovēnijas un Spānijas basketbola izlases sestdien kļuva par Pasaules kausa izcīņas nākamajām ceturtdaļfināla dalībniecēm.

Slovēnija, pateicoties sekmīgam brāļu Dragiču sniegumam, samērā līdzīgā cīņā ar 71:61 (15:15, 23:13, 16:20, 17:13) uzveica Dominikānas Republiku.

Šajā mačā Zorans Dragičs izcēlās ar 18 punktiem, bet viņa brālis Gorans guva 12 punktus un izpildīja sešas rezultatīvas piespēles. Tikmēr Dominikānas Republikas spēlētājiem ar 18 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām palīdzēja Džeimss Feldeine.

Tikmēr sacensību saimniece Spānija ar 89:56 (23:17, 18:11, 21:15, 27:13) pārliecinoši pieveica Senegālu.

Uzvarētājiem ar 17 punktiem palīdzēja Po Gasols, turklāt 13 no tiem viņš sameta jau pirmajā ceturtdaļā. Savukārt pa 11 punktiem pievienoja Serhe Ibaka, Felipe Reijess un Hosē Kalderons

Ceturtdaļfinālā Slovēnija sacentīsies ar zvaigžņoto ASV izlasi, bet Spānija 2013.gada Eiropas čempionāta pusfināla atkārtojumā tiksies ar Franciju. Apakšgrupu turnīrā Spānija abu Eiropas komandu savstarpējā mačā tika pie panākuma ar 88:64.

Kā zināms, savos astotdaļfināla mačos ASV ar rezultātu 86:63 (23:13, 19:14, 24:11, 20:25) pārspēja Meksiku, Uzvarētāju labā 20 punktus guva Stīvens Karijs, bet 15 punktus iekrāja viņa komandas biedrs Goldensteitas "Warriors" vienībā Klejs Tomsons. Tikmēr Meksikas valstsvienības rindās ar 25 punktiem izcēlās Gustavo Ajons.

Tikmēr Francijas izlase saistošā spēles izskaņā ar 69:64 (7:15, 16:7, 23:12, 23:30) uzvarēja Horvātiju, kas cīņas pēdējā minūtē pēc teju veiksmīgas atspēlēšanās panāca divu punktu deficītu un tika pie uzbrukuma iespējas. Bojana Bogdanoviča vēlāk sekojušais trīspunktu metiens nebija precīzs, kas ļāva Francijai uzvaru nosargāt.

Nikolā Batums uzvarētāju labā guva 14 punktus, bet Bogdanovičs horvātu rindās izcēlās ar 27 punktiem.

Pārējās četras astotdaļfināla spēles - Grieķija pret Serbiju, Brazīlija pret Argentīnu, Lietuva pret Jaunzēlandi un Turcija pret Austrāliju - risināsies svētdien.

Pēc grupu turnīra no sacensībām izstājās Irāna, Ēģipte, Filipīnas, Puertoriko, Ukraina, Somija, Angola un Dienvidkoreja.

Turnīrs ilgs līdz 14.septembrim.

Pasaules spēcīgākās komandas spēcīgāko komandu noskaidro reizi četros gados. Iepriekšējā turnīrā 2010.gadā, kad sacensības vēl tika dēvētas kā pasaules čempionāts, ASV izlase finālā ar 81:64 apspēlēja sacensību saimnieci Turciju, bet trešo vietu izcīnīja Lietuva.