Latvijas basketbolistes Guntas Baško-Melnbārdes pārstāvētā "Basket Landes" komanda ceturtdien sasniedza Francijas čempionāta Izaicinājuma kausa finālu.

"Basket Landes" savā laukumā ar rezultātu 83:72 (27:21, 18:13, 17:22, 21:16) pārspēja "Lyon" vienību, sērijā līdz divām uzvarām izcīnot panākumu ar 2-0.

Baško-Melnbārde laukumā pavadīja 20 minūtes un 27 sekundes, kuru laikā guva septiņus punktus, divus divpunktu metienus un vienu no trim trīspunktu metieniem.

Vēl latvietes rēķinā arī divas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, divas pārtvertas bumbas un četras kļūdas.

Savukārt otra pusfināla duelī Aijas Putniņas pārstāvētā Nantes "Reze" ar 80:65 (23:21, 12:6, 24:16, 21:22) pieveica "Nice" vienību, sērijā līdz divām uzvarām panākot neizšķirtu 1-1.

Putniņa nospēlēja 16 minūtes un 11 sekundes, guva divus punktus, trāpot vienu no četriem divpunktu metieniem, taču nerealizēja vienu trīspunktu metienu.

Latviete atzīmējās arī izcīnītu atlēkušo bumbu, vienu pārtvertu bumbu un trim kļūdām.

Jau ziņots, ka "Reze" pirmajā mačā 77:78 piekāpās "Nice" vienībai.

Sērijas trešā spēle sestdien "Nice" komanda slaukumā.

Izaicinājuma kausā sacenšas regulārā čempionāta 5.-8. vietas ieguvējas.

Jau ziņots, ka ar 23 uzvarām 26 spēlēs regulārajā čempionātā uzvarēja Monpeljē "Lattes" komanda. "Basket Landes" ar 17 panākumiem bija sestajā pozīcijā, bet "Reze" ar 11 uzvarām noslēdza pirmo astotnieku. Par čempionu titulu cīņu turpina četras labākās komandas.